16. decembra 2015

Islanders s Halákom podľahli Floride , Chicago i Kane vyšli naprázdno

Slovenský brankár New York Islanders Jaroslav Halák reaguje po tom, čo inkasoval gól z hokejky hráča Floridy Panthers Aleksandra Barkova (16) v druhej tretine zápasu NHL na ľade New Yorku 15. decembra 2015. Foto: TASR/AP
New York 16. decembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák inkasoval v noci na stredu v zámorskej NHL štyri góly zo 16 striel a jeho New York Islanders prehrali doma s Floridou 1:5. Impozantná séria útočníka Chicaga Patricka Kanea s aspoň jedným bodom sa skončila na čísle 26, keďže Blackhawks podľahli Coloradu 0:3.

Florida hladko uspela na ľade Islanders aj bez ofenzívnych opôr Jaromíra Jágra (chrípka) a Nicka Bjugstada (zranenie), hoci domáci súpera jednoznačne prestrieľali. Halák mal ale iba 75-percentnú úspešnosť zásahov, kým jeho náprotivok Roberto Luongo sa vďaka 33 zákrokom stal prvou hviezdou zápasu. Triumf 5:1 pečatili hostia gólom do prázdnej bránky. "Ostrovania" predtým bodovali v desiatich dueloch za sebou, naposledy v riadnom čase prehrali 22. novembra.

Chicago vyšlo doma naprázdno proti Coloradu, pri prehre 0:3 bol domáci Marián Hossa so šiestimi pokusmi strelecky najaktívnejším hráčom zápasu. Jeho spoluhráč Kane nevystrelil na bránku ani raz a prvýkrát po 26 dueloch sa nezapísal do kanadského bodovania. Jeho séria bola najdlhšou v podaní amerického rodáka i najdlhšou v histórii Blackhawks. Absolútny rekord drží legendárny Wayne Gretzky, ktorý bodoval 51 stretnutí v rade.

Šesťzápasová víťazná šnúra Edmontonu sa skončila na ľade New Yorku Rangers (2:4). Slovenský obranca hostí Andrej Sekera mal v štatistikách dva mínusové body. Jeho krajan Martin Marinčin sa nezmestil na zápasovú súpisku Toronta, ktoré doma prehralo s Tampou Bay 4:5 po predĺžení. Štvrtým hetrikom v kariére sa blysol Jeff Skinner pri triumfe Philadelphie nad Carolinou 4:3 po predĺžení.

NHL - výsledky:

Buffalo - New Jersey 0:2, NY Islanders - Florida 1:5 /za domácich Halák 12 zákrokov/, NY Rangers - Edmonton 4:2, Philadelphia - Carolina 4:3 pp, Montreal - San Jose 1:3, Toronto - Tampa Bay 4:5 pp, Minnesota - Vancouver 6:2, Nashville - Calgary 1:2 pp, Winnipeg - St. Louis 3:4, Dallas - Columbus 5:1, Chicago - Colorado 0:3