Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

IT Fitness test odhaľuje slabiny SlovákovUž iba do konca januára máte možnosť zapojiť sa do veľkého testovania IT zručností slovenského národa. IT Fitness test je opätovne spustený od septembra 2015 a v tomto piatom ročníku ho ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 20. januára (WBN/PR) - Už iba do konca januára máte možnosť zapojiť sa do veľkého testovania IT zručností slovenského národa. IT Fitness test je opätovne spustený od septembra 2015 a v tomto piatom ročníku ho doteraz absolvovalo už viac ako 19 000 Slovákov, čo je v porovnaní so štvrtým ročníkom testovania o 5 000 otestovaných viac. Test preveruje vedomosti pri práci s internetom, kancelárskymi nástrojmi, ale aj zvládanie sociálnych sietí a počítačových systémov.


Každý z účastníkov získa hneď po vyplnení testu svoje hodnotenie v podobe certifikátu s celkovým percentuálnym výsledkom. Celková úspešnosť riešenia IT testu pre všetky vekové kategórie sa pohybuje okolo 45 %. Test si môžete spraviť v dvoch kategóriách, tá menej náročná je určená pre žiakov končiacich základnú školu a preveruje ich pripravenosť na strednú školu. Žiaci to momentálne zvládajú na úrovni 43,57 %.

Priebežné výsledky ukazujú, že najviac skúseností máme práve pri práci s internetom a s vyhľadávacími nástrojmi. V tejto kategórii sme dosiahli až 65 %. Najväčšie medzery majú účastníci v oblasti bezpečnosti a počítačových systémov. "Ľudia sa málo zaujímajú o autorské práva rôznych informácii a fotografií, ktoré sú na internete uverejnené," hovorí duchovný otec testu doc. František Jakab, autor otázok. "Problematika bezpečnosti dát a súkromných informácií je momentálne veľmi aktuálna. Žiaľ aj tento test nám ukazuje ako málo užívateľov internetu vie narábať s http cookies alebo ako sa brániť pred počítačovým phishingom."

Z informačnej časti testu vyplynulo, že 98 % osôb má doma pripojenie na internet, pričom až 80 % z nich zároveň uviedlo, že doma majú viac ako jeden počítač . Až 66 % respondentov začalo využívať počítač už v predškolskom veku. Peter Pellegrini, digitálny líder pre Slovensko, povedal: "Tieto priebežné výsledky ukazujú vysokú úroveň informatizácie Slovenska. Pričom o informačné technológie za začínajú zaujímať deti čoraz nižšieho veku. Tento test vnímam ako jeden z nástrojov na motiváciu mladej generácie, ktorá sa rozhoduje o svojom povolaní, keďže v celej Európe máme trvalý nedostatok IT odborníkov požadovaných na trhu práce." O štúdium v oblasti IT prejavuje záujem 35 % účastníkov IT Fitness testu.

V minulosti sa do testovania zapojilo už viac ako 100 tisíc Slovákov, pričom priemerná hodnota úspešnosti dosiahla vlani úroveň 48%. Nepremeškajte možnosť spoznať svoj IT Kvocient a získajte certifikát, ktorý následne môžete využiť ako súčasť životopisu pri hľadaní práce a zvýšiť tak svoje šance na úspech u nového zamestnávateľa.

Test môžete absolvovať na stránke www.itfitnesstest.sk do 31. januára 2016.

Viac informácii o testoch nájdete aj na:
https://www.facebook.com/itfitnesstest
https://twitter.com/ITFITNESSTEST
http://eskills4jobs.ec.europa.eu/


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kremnické námestie umelo zasnežujú pre pripravovanú snoubordovú šou
<< predchádzajúci článok
BRATISLAVA: Program Divadlo Aréna na február 2016

IT Fitness test odhaľuje slabiny Slovákov - diskusné fórum čitateľov