16. mája 2015

Iuventa zdolala v prvom finále Partizánske poľahky 31:17

Hádzanárky úradujúceho slovenského šampióna Iuventy Michalovce triumfovali v sobotňajšom prvom finálovom dueli play off slovenskej vetvy WHIL nad Sláviou ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 16. mája (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského šampióna Iuventy Michalovce triumfovali v sobotňajšom prvom finálovom dueli play off slovenskej vetvy WHIL nad Sláviou Partizánske 31:17 a v sérii hranej na tri víťazné duely sa ujali vedenia 1:0. Druhý duel je na programe už v nedeľu o 10.30 h opäť na palubovke Iuventy.

Na dva rýchle góly Holešovej z úvodu stretnutia ešte hosťujúce hráčky odpovedali, navyše s domácim favoritom držali krok aj v nasledujúcich minútach. Svoju hru založili na pozornej defenzíve a spoliehali sa na rýchle brejky, v ktorých ich mala gólovo ťahať najmä Michnová. Iuventa však pôsobila kompaktne v ofenzíve a po 20. minúte ovládla dianie na palubovke. Nielen bodovo, ale i herne, čo deklarovalo aj polčasové skóre 15:9.

Partizánčanky prespali vstup do druhého dejstva. Premenená sedmička Trehubovovej a následné dva góly strelecky aktívnej Holešovej pochovali ich nádeje na lepší výsledok a zvyšok duelu sa stal korisťou domácich hádzanárok. O zvýšenie náskoku sa na pivote postarala Horňáková, no neskôr sa rovnako na druhej strane chytila Michnová. Ani nárast gólovej produkcie z jej strany nezmiernil negatívny účinok vysokej prehry, ktorú dve sekundy pred vypršaním riadnej hracej doby uzavrela domáca Kučerová na 17:31 z pohľadu hosťujúceho družstva.