Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2012

Iveta Radičová poprela, že sa stretávala s ľuďmi z PentyPremiérka Iveta Radičová sa ohradila voči tvrdeniu hovorcu investičnej skupiny Penta Martina Danka, ktorý nepiamo potvrdil, že sa stretávala so zástupcami Penty. Danko denníku SME povedal ...Zdieľať
gorila BRATISLAVA 2. februára  - Premiérka Iveta Radičová sa ohradila voči tvrdeniu hovorcu investičnej skupiny Penta Martina Danka, ktorý nepiamo potvrdil, že sa stretávala so zástupcami Penty.


Danko denníku SME povedal „Je prirodzené a nevyhnutné, že predstavitelia jednej z najvýznamnejších podnikateľských skupín komunikujú a stretávajú sa so zástupcami politického spektra. Medzi verejných činiteľov, s ktorými zástupcovia Penty komunikovali, patrila aj premiérka Radičová.“ Miesta, kde sa stretávali, však hovorca Penty neupresnil a neprezradil, ani čo bolo ich obsahom.

Podľa Radičovej je to lož. Premiérka spomínané kontakty poprela aj pred tromi týždňami v Slovenskom rozhlase „Ja som zvolila spôsob, ktorý bol možno jeden z dôvodov úplného vyvrhnutia z politiky, že som sa so žiadnym biznismenom ani podnikateľom nestretla. Nestretla."


Penta na vyhlásení trvá

Penta aj napriek vyhláseniu Úradu vlády SR stále trvá na tom, že Radičová sa s Pentou stretávala, informuje portál Sme.sk. "Kategoricky popieram, že by naše stanovisko bolo klamstvo... Viem o tom, že pani Radičová sa s predstaviteľmi Penty stretávala, tak ako sa predstavitelia Penty stretávali aj s inými verejnými činiteľmi. Nemám však informácie o tom, že by sa pani Radičová s našimi predstaviteľmi stretávala v roli predsedníčky vlády," vysvetlil Danko.

Debatu o stretnutiach premiérky Radičovej s Pentou vyvolal predseda Smeru-SD Robert Fico v relácii STV O päť minút dvanásť. Na otázku, či bol alebo nebol v údajne odpočúvanom byte z kauzy Gorila, odpovedal "Ja nebudem nič potvrdzovať, aj nebudem nič vyvracať, pretože my s tým nemáme nič spoločné" a dodal "Veríte mi, že pán Haščák bol niekoľkokrát v rodinnom dome u Ivety Radičovej?"

Tlačový odbor Úradu vlády SR poskytol v stredu vyhlásenie na Ficovu otázku. „Predpokladáme, že ste si všimli, že zatiaľ čo meno premiérky sa v spise Gorila nenachádza, meno Robert Fico sa tam nachádza hneď niekoľko ráz.“ Na otázku, či sa stretla aj s podnikateľom Jaroslavom Haščákom však priamo neodpovedala.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mrazy a sneh si v Japonsku vyžiadali už 55 obetí
<< predchádzajúci článok
Poslanci budú vo štvrtok rokovať i o Mečiarových amnestiách