Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Izrael môže deportovať až 600 filipínskych rodín aj s ich deťmiilustračná snímkaZdieľať
ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Jeruzalem 13. augusta (TASR) - Izraelské orgány deportovali filipínsku pracovnú migrantku aj s jej 13-ročným synom napriek tomu, že ten sa narodil a žil na území Izraela. Podobný osud teraz hrozí 600 ďalším filipínskym rodinám. V utorok o tom informovala agentúra AFP.


Rosemarie Perezová bola zadržaná aj so svojím 13-ročným synom Rohanom ešte minulý týždeň za to, že zostávala v krajine nelegálne po tom, ako prišla o právo na pobyt.

Ich okamžitej deportácii zabránil Perezovej právnik, ktorý požiadal o okamžitý výsluch svojich mandantov s cieľom dosiahnuť ich zotrvanie v krajine. Súd však nakoniec po 11 hodín trvajúcom konaní rozhodol o zamietnutí ich žiadosti.

Izraelské migračné úrady neskôr potvrdili, že Perezová aj so synom boli deportovaní po tom, ako sa Filipínka zdržiavala v Izraeli 12 rokov nelegálne a vyčerpala všetky možnosti odvolať sa voči skoršiemu rozhodnutiu.

Dotknuté rodiny a ich podporovatelia však označili deportácie detí do krajín, v ktorých nikdy neboli a ich jazyku nerozumejú, za kruté.

Približne 28.000 prevažne kresťanských Filipíncov už odišlo do Izraela, kde sa zamestnali najmä ako opatrovatelia a pomocníci v domácnosti. Približne 600 filipínskych rodín však teraz čelí deportácii, keďže ich víza boli podmienené tým, že si v židovskom štáte nezaložia rodiny.

Ako poukazuje AFP, táto otázka je v Izraeli veľmi citlivá vzhľadom na pretrvávajúce obavy Židov z toho, že by vo svojom štáte mohli stratiť väčšinu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boje v okolí Tripolisu sa obnovili, prímerie sa skončilo
<< predchádzajúci článok
V bratislavskej Dúbravke pobežia psičkári

Izrael môže deportovať až 600 filipínskych rodín aj s ich deťmi - diskusné fórum čitateľov