Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2018

Izraelské lietadlá zasiahli teroristickú infraštruktúru v pásme GazyIzraelská armáda bombardovala v sobotu neskoro večer objekty v pásme Gazy, ktoré opísala ako "teroristickú infraštruktúru". Agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Gaza 14. januára (TASR) - Izraelská armáda bombardovala v sobotu neskoro večer objekty v pásme Gazy, ktoré opísala ako "teroristickú infraštruktúru". Agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na armádne vyhlásenie.


Nemenované zdroje z palestínskych bezpečnostných zložiek blízkych militantnému hnutiu Hamas, ktoré pásmo Gazy ovláda, uviedli pre DPA, že terčom izraelského útoku bol tunel blízko priechodu Kerem Šalom na hranici pásma Gazy s Izraelom. Armáda židovského štátu neposkytla podrobnejšie informácie, dodala však, že pripisuje Hamasu "zodpovednosť za všetku aktivitu v pásme Gazy".

Počas vojny v pásme Gazy počas roka 2014 využíval Hamas sieť tunelov na skladovanie zbraní, ukrývanie sa pred izraelským bombardovaním, ako aj na pokusy o útoky na Izrael.

K najnovšiemu bombardovaniu došlo menej ako hodinu po tom, ako izraelská armáda oznámila, že hraničný priechod Kerem Šalom bude v nedeľu mimo prevádzky, pripomenula DPA. Ide pritom o hlavný vstupný bod pre dodávky tovaru a humanitárnej pomoci do uvedenej palestínskej enklávy na pobreží Stredozemného mora.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najmenej 8 mŕtvych po výbuchu kachlí a požiari na kartárskom turnaji
<< predchádzajúci článok
V múzeu vo Svidníku pripravili Novoročné tradície v skanzene

Izraelské lietadlá zasiahli teroristickú infraštruktúru v pásme Gazy - diskusné fórum čitateľov