Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2024

Izraelské ministerstvo zahraničia si predvolá veľvyslancov z krajín, ktoré podporili palestínske členstvo v OSNIzraelské ministerstvo zahraničia si predvolá veľvyslancov z niekoľkých krajín, aby vyjadrilo nesúhlas s ich podporou neúspešnej palestínskej žiadosti o členstvo v Organizácii Spojených národov (OSN).Zdieľať
ap_week_in_pictures_asia_81831 76073128b050449bb1953c2a232213b9 676x444 22.4.2024 (SITA.sk) - Izraelské ministerstvo zahraničia si predvolá veľvyslancov z niekoľkých krajín, aby vyjadrilo nesúhlas s ich podporou neúspešnej palestínskej žiadosti o členstvo v Organizácii Spojených národov (OSN).


Krok avizoval izraelský minister zahraničia Jisrael Kac. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktRozhodnutie ministerstva sa týka krajín, ktoré hlasovali za palestínske členstvo a majú veľvyslancov v Izraeli.

To zahŕňa Francúzsko, Ekvádor, Japonsko, Maltu, Južnú Kóreu, Slovinsko, Čínu a Rusko. Alžírsko, Sierra Leone, Guyana a Mozambik tiež podporili daný návrh, ale v Izraeli nemajú veľvyslanectvá.


Zdroj: SITA.sk - Izraelské ministerstvo zahraničia si predvolá veľvyslancov z krajín, ktoré podporili palestínske členstvo v OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci Vašečka a Záborská opäť predložili novelu zákona o rodnom čísle, ktorá by znemožnila tranzíciu
<< predchádzajúci článok
Izraelské ministerstvo zahraničia si predvolá veľvyslancov z krajín, ktoré podporili palestínske členstvo v OSN