Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júla 2016

J. PAŠKA: Brexit potvrdil, že nespokojnosť ľudí



Prvý podpredseda strany Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška



Zdieľať
Prvý podpredseda strany Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška Foto: TASR/Branislav Račko


Bratislava 2. júla (TASR) - Slovenská republika prevzala manažovanie podujatí a predsedníctvo v Rade Európskej únie v zložitom čase, keď sa občania Veľkej Británie v plebiscite vyjadrili, že už viac nechcú, aby o osude ich krajiny rozhodovali eurobyrokrati z Bruselu. Vo svojom stanovisku zaslanom do TASR to skonštatoval prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

"Potvrdili tak skutočnosť, že nespokojnosť ľudí s nariadeniami európskych inštitúcií sa prehlbuje a verejnosť si neželá taký model súžitia, pri ktorom im môžu cudzí úradníci či iné štáty ukladať povinnosti bez ich súhlasu," uviedol Paška.

Podľa jeho názoru z reakcií J. C. Junckera, ako aj ďalších predstaviteľov EÚ je zjavné, že si nechcú priznať spoluzodpovednosť za to, kam svojimi rozhodnutiami pôvodný projekt spolupráce európskych národných štátov doviedli.

"Preto by malo slovenské predsedníctvo popri schválených prioritách vytvoriť podmienky aj na pokojnú, vecnú a pragmatickú diskusiu o zásadnej reforme Európskej únie. Diskusiu o zmysluplnom a korektnom prehodnotení mechanizmov rozhodovania, aj vykonávania kompetencií, ktoré členské štáty na spoločnú, európsku administráciu slobodne preniesli," doplnil Paška.

Ako uviedol, súčasná prax, keď si bruselské inštitúcie, podľa neho jednostrannými administratívnymi procesmi rozširujú kompetencie na úkor členských štátov, vytvárajú priestor na presadzovanie záujmov rozličných profesijných či lobistických zoskupení alebo na realizáciu svojich sociálnych experimentov a inžinierstva, je už neudržateľná.

"Dnes je teda našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby si bruselská administratíva, aj jej manažment čím skôr uvedomili, že ak európske inštitúcie nebudú vykonávať prenesené kompetencie členských štátov korektne a čestne tak, ako to od nich štáty požadujú, majú členské štáty a ich občania právo odobrať únii tieto zverené oprávnenia a nájsť si iné, vhodnejšie mechanizmy na ich realizáciu," dodal Paška.



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Martin rozšíri za vyše 91-tisíc eur škôlku na Hurbanovej ulici
<< predchádzajúci článok
V Londýne vyšli do ulíc tísícky odporcov brexitu