Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. apríla 2007

Jadrová inflácia v marci na medzimesačnej báze klesla na nuluJadrová inflácia, ktorá sleduje spotrebiteľské ceny s vylúčením regulovaných cien a administratívnych zásahov v oblasti daní, klesla v marci na medzimesačnej báze na nulu. Vo februári pritom ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Jadrová inflácia, ktorá sleduje spotrebiteľské ceny s vylúčením regulovaných cien a administratívnych zásahov v oblasti daní, klesla v marci na medzimesačnej báze na nulu. Vo februári pritom takto merané ceny medzimesačne vzrástli o 0,3 %. Ako ďalej informoval Štatistický úrad SR (ŠÚ), medziročná miera jadrovej inflácie zotrvala v marci rovnako ako mesiac predtým na úrovni 2,5 %.

Čistá inflácia, ktorá na rozdiel od jadrovej neobsahuje ani vplyv vývoja cien potravín, spomalila v marci na medzimesačnej báze na 0,1 %. V predchádzajúcom mesiaci pritom bola medzimesačná čistá inflácia na úrovni 0,3 %. Na medziročnej báze naopak čistá inflácia mierne vzrástla, a to z februárových 2,3 % na 2,4 % v marci.

Spotrebiteľské ceny vzrástli v marci na medziročnej báze o 2,7 %. Zaznamenali teda rovnaké tempo rastu, aké bolo vo februári. V medzimesačnom porovnaní pritom zostali spotrebiteľské ceny v marci nezmenené, kým vo februári vzrástli o 0,2 %.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OZ KOVO odovzdalo Tomanovej podpornú petíciu k novele ZP
<< predchádzajúci článok
Eurofondy do Trenčianskeho kraja zatiaľ priniesli 5,2 mld. Sk

Jadrová inflácia v marci na medzimesačnej báze klesla na nulu - diskusné fórum čitateľov