24hod.sk    ZOH Toríno 2006    Ľadový hokej

19. februára 2006

Jágrov stav po zranení v zápase s Fínskom nie je vážny

Hviezda českého hokejového tímu Jaromír Jágr opustil počas druhej tretiny sobotňajšieho stretnutia západných susedov Slovenska proti Suomi (2:4) ľadovú plochu so zakrvavenou tvárou. Po narazení na ...

TURÍN 19. februára (WN/SITA) - Hviezda českého hokejového tímu Jaromír Jágr opustil počas druhej tretiny sobotňajšieho stretnutia západných susedov Slovenska proti Suomi (2:4) ľadovú plochu so zakrvavenou tvárou. Po narazení na mantinel Jarkkom Ruutum ostal aktuálne najproduktívnejší muž NHL ako i gólový líder zámorskej súťaže niekoľko minút ležať na zemi, aby napokon za pomoci lekára tímu odišiel do šatne, kde mu tržnú ranu na tvári zašili niekoľkými štichmi. Na hráča Suomi sa okamžite po nešetrnom zákroku vrhol Jágrov spoluhráč z dresu newyorských "jazdcov" Martin Straka, ktorý inkasoval dva menšie dvojminútové tresty za hrubosť. Ruutu dostal za svoj zákrok na Jágra trest na päť minút a do konca zápasu. V prvých dvoch dueloch českého národného tímu zaznamenal Jágr, ktorý už do stretnutia s Fínskom napokon nezasiahol, tri body za dva góly a jednu asistenciu. Jágrov stav nie je vážny, jeho účasť v nedeľňajšom stretnutí proti Taliansku je však otázna. "Nie je to také zlé, ako to vyzeralo na prvý pohľad. Ranu mu zašili a na tvári má podliatinu, nemá však otras mozgu. O tom či nastúpi sa rozhodne až pred duelom," povedal hovorca českej reprezentácie Pavel Barta.

FOTO : SITA/AP