Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. augusta 2021

Jamajská šprintérka sa na olympiáde v Tokiu prepočítala, vypustený finiš ju pripravil o semifinále (video)



Chcela postúpiť s minimálnym úsilím, no jej ľahkovážnosť hraničiaca s aroganciou bola napokon potrestaná. Jamajská šprintérka Shericka Jacksonová obsadila v pondelkovom piatom rozbehu na 200 m na



Zdieľať
tokyo_olympics_athletics_82994 97923a292dcf425896e4f5c43e58acd6 676x451 2.8.2021  - Chcela postúpiť s minimálnym úsilím, no jej ľahkovážnosť hraničiaca s aroganciou bola napokon potrestaná. Jamajská šprintérka Shericka Jacksonová obsadila v pondelkovom piatom rozbehu na 200 m na olympijských hrách v Tokiu až 4. miesto a nepostúpila do semifinále.


Bronzová medailistka zo sobotňajšej "stovky" sa krátko pred cieľom nachádzala na 2. pozícii zaručujúcej postup ďalej, no nepochopiteľne zvoľnila tempo a stihli sa pred ňu dostať ešte dve súperky. V prípade, že by dosiahla aspoň o stotinu sekundy lepší čas, semifinále by jej neušlo.

"Shericka sa prepočítala a draho za to zaplatila. Očakával som, že jej bude dariť omnoho lepšie,“ povedal tréner jamajskej bežkyne Stephen Francis podľa webu sport.pl.



Finále žien na 200 m však bude mať grády aj napriek neúčasti Jacksonovej. Jej krajanka Elaine Thompsonová-Herahová, zlatá v sobotňajšom šprinte na 100 m, v semifinále zabehla "dvojstovku" s výrazne vypusteným finišom za 21,66 s, čo znamená, že vo finále by mohla atakovať svetový rekord 21,34 s Američanky Florence Griffithovej Joynerovej ešte z OH 1988 v Soule.
 



Zdroj: Webnoviny.sk - Jamajská šprintérka sa na olympiáde v Tokiu prepočítala, vypustený finiš ju pripravil o semifinále (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ak Slovan Bratislava postúpi cez Lincoln Red Imps, čaká ho Olympiakos Pireus alebo Ludogorec Razgrad
<< predchádzajúci článok
Cimanovská sa bojí sa, že skončí v pracovnom tábore. Na olympiáde sa nepredstaví a je na bezpečnom mieste

Jamajská šprintérka sa na olympiáde v Tokiu prepočítala, vypustený finiš ju pripravil o semifinále (video) - diskusné fórum čitateľov