Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

14. júna 2007

Jamie Olivier obohatil projekt zdravej výživy prvej dámyProjekt prvej dámy Silvie Gašparovičovej s názvom Zelenina do škôl, ktorý má školákom vštepiť zdravé stravovacie návyky, nesie pečať anglickej kulinárnej hviezdy Jamieho Oliviera. Silvia ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - Projekt prvej dámy Silvie Gašparovičovej s názvom Zelenina do škôl, ktorý má školákom vštepiť zdravé stravovacie návyky, nesie pečať anglickej kulinárnej hviezdy Jamieho Oliviera. Silvia Gašparovičová to uviedla na dnešnej tlačovej besede, ktorú so svojím manželom, prezidentom Ivanom Gašparovičom absolvovala pri príležitosti tretieho výročia jeho prezidentskej inaugurácie. O projekte sa zmienila pri otvorení piešťanských kúpeľov, kde jej Angličania ponúkli, že pomôžu projekt u nás rozbehnúť. Ako Silvia Gašparovičová uviedla, na Slovensko prinesú kazety, recepty a knihy Jamieho Oliviera, ktorý projekt Zelenina do škôl zaviedol v Anglicku a ponúkli aj spoluprácu s Tescom.

Do zahraničia cestovala prvá dáma nielen preto, aby reprezentovala Slovensko, ale aj preto, aby získavala skúsenosti, ktoré obohatili projekty rozbehnuté prostredníctvom jej nadácie, hodnotí S. Gašparovičová svoje doterajšie pôsobenie v úlohe prvej dámy. Za cenné označila stretnutie s írskou Národnou radou žien, ktorá je oficiálnym partnerom írskej vlády. Stretnutie s radou ju inšpirovalo natoľko, že sa pokúsi presadiť niečo podobné aj u nás. Upozornila, že postavenie žien a matiek sa vďaka rokovaniu rady s vládou podstatne zlepší. V Taliansku Gašparovičovú oslovilo združenie, ktoré sa stará o týrané ženy. Oslovilo ju aj preto, lebo podobný projekt uviedla do praxe aj u nás. "Ide nielen o to ženy prichýliť, ale aj pomôcť im vrátiť sa do pracovného procesu," pripomenula Silvia Gašparovičová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švajčiarska národná banka bude predávať zlaté rezervy
<< predchádzajúci článok
Bratislavské letisko sa pripravuje na letný nápor pasažierov