Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. marca 2012

Ján Čarnogurský do roka zváži, či chce byť prezidentomZakladateľ KDH Ján Čarnogurský zvažuje prezidentskú kandidatúru. Prezidentské voľby budú na jar v roku 2014. Súčasný prezident Ivan Gašparovič už nebude môcť kandidovať, pretože ...Zdieľať
carnogursky BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Zakladateľ KDH Ján Čarnogurský zvažuje prezidentskú kandidatúru.


Prezidentské voľby budú na jar v roku 2014. Súčasný prezident Ivan Gašparovič už nebude môcť kandidovať, pretože tento post zastával dve volebné obdobia. Viac nedovoľuje ústava.

„Svoje zvažovanie som urobil závislým od toho, či nájdem akúsi priaznivú verejnú odozvu, ktorá by ma v tom podporila. Druhá vec je, že do verejnej diskusie je potrebné vniesť niektoré témy, ktoré existujú, ale iným spôsobom ako sú vnášané doteraz a to predovšetkým zjednotenie Slovenska ponad politické strany, ponad nejaké ustálené ideové postoje a podobne. V tom si myslím, že po tých skúsenostiach, ktoré som za desaťročia v politike získal, by som to azda vedel,“ povedal pre agentúru SITA Čarnogurský.

O kandidatúre sa chce definitívne rozhodnúť do konca roka.

Čarnogurský nechce byť straníckym kandidátom. Pre svoju kandidatúru plánuje zozbierať podpisy od občanov. „ Nechcem byť straníckym kandidátom, keď, tak kandidátom občianskym. To znamená, na základe vyzbierania podpisov,“ povedal s tým, že podpora politických strán by bola pre neho zaujímavá.

Zatiaľ však nerokoval so žiadnou stranou. Na otázku, či si myslí, že by ho podporil Smer povedal: „Otázky politickej taktiky sa neriešia vopred v médiách, tie sa riešia inak. Osobne alebo jednoducho priamymi kontaktmi.“

Podľa Čarnogurského v treťom sektore sú organizácie, ktoré sa budú veľmi stavať proti jeho zvoleniu, ak by kandidoval. „Samozrejme budú tam takí, ktorí naopak, ma budú podporovať,“ myslí si.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Víkend bude studený a zamračený, na horách s víchricou
<< predchádzajúci článok
Levoča a 12 obcí budú v sobotu žiť voľbami

Ján Čarnogurský do roka zváži, či chce byť prezidentom - diskusné fórum čitateľov

Černogulský-prezidentom31.3. 12:54:38
Čarnogurský chce byť prezidentom SR31.3. 21:27:35
Pan Carnogursky, clovek protislovensky, nechcel SR!31.3. 22:32:28