Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. februára 2020

Ján Volko opäť vyrovnal slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkonV trojskoku žien sa na záverečnom mítingu atletického seriálu World Athletics Indoor Tour v Madride blysla svetovým rekordom Venezuelčanka Yulimar Rojasová, ktorá v záverečnom šiestom pokuse dosiahla 15,43 m ...Zdieľať
jan volko 1 676x436 21.2.2020 (Webnoviny.sk) - V trojskoku žien sa na záverečnom mítingu atletického seriálu World Athletics Indoor Tour v Madride blysla svetovým rekordom Venezuelčanka Yulimar Rojasová, ktorá v záverečnom šiestom pokuse dosiahla 15,43 m a o 7 cm zlepšila doterajšie historické maximum Rusky Tatiany Lebedevovej zo 6. marca na halových MS 2004 v Budapešti.


Dvojnásobná majsterka sveta, ktorú trénuje legendárny kubánsky diaľkar Iván Pedroso, si zároveň o dva centimetre zlepšila absolútny osobný rekord 15,41 zo septembra minulého roka v Andújare. Rojasovej séria: x - 14,65 - x - 15,29 - x - 15,43.

Ján Volko skončil v Madride v I. rozbehu na 60 m druhý, no už tretí raz v tomto roku v sezóne vyrovnal vlastný slovenský rekord časom 6,57 sekundy. Predtým sa mu to podarilo vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine.

Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka však dosiahol na šesťdesiatke svoj najlepší čas v rozbehu v kariére (aj vďaka výbornej štartovej reakcii 0,138), doteraz bolo jeho maximum 6,60 z tohtoročného düsseldorfského mítingu.

Prvý rozbeh v Madride vyhral Američan Ronnie Baker za 6,50, tretí za Volkom finišoval jeho krajan Mike Rodgers (6,61). Lanský halový majster Európy Volko dosiahol celkovo tretí najlepší čas v rozbehoch, rýchlejší od neho bol ešte víťaz II. behu Japonec Šuhei Tada (6,56). Finále šesťdesiatky v hale Gallur Municipal Sports Center bude o 21.35 h.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Volko opäť vyrovnal slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tím Mercedes vydesil konkurenciu v F1, na testovacom dni ukázal svoju novinku
<< predchádzajúci článok
Základnú časť Tipsport ligy ovládol úradujúci majster, súťaž sa rozdelí na dve skupiny

Ján Volko opäť vyrovnal slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon - diskusné fórum čitateľov