Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2010

Janiš z SDKÚ navrhuje za šéfa prokuratúry TrnkuPoslanec NR SR za SDKÚ-DS Stanislav Janiš dnes do volieb generálneho prokurátora oficiálne nominoval Dobroslava Trnku, ktorý tento post zastáva aj v ...Zdieľať
trnka Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Poslanec NR SR za SDKÚ-DS Stanislav Janiš dnes do volieb generálneho prokurátora oficiálne nominoval Dobroslava Trnku, ktorý tento post zastáva aj v súčasnosti. "Je tesne pred uplynutím podávania návrhov, pričom v novembri sa má voliť generálny prokurátor. Predpokladám, že návrhov bude viac a tým sa vytvorí priestor na diskusiu, aby Národná rada SR vybrala najlepšieho kandidáta," uviedol pre agentúru SITA Janiš. Nomináciu Trnku zdôvodnil tým, že je to skúsený vojenský prokurátor. Podľa jeho slov za sedem rokov pôsobenia vo funkcii zvládol boj s organizovaným zločinom, počas jeho pôsobenia vo funkcii Janiš nevidel na generálnej prokuratúre žiadne kauzy.

Generálneho prokurátora volia poslanci NR SR a menuje ho do funkcie prezident SR. Návrh na kandidáta môže predložiť ktorýkoľvek poslanec. Aktuálne rokuje Koaličná rada o možnosti dohodnúť sa na spoločnom kandidátovi na generálneho prokurátora. Je známe, že KDH presadzuje ako kandidáta Martina Lauka a strana Most-Híd Jozefa Szabóa. Obaja pôsobia na generálnej prokuratúre.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sarkozyho popularita rekordne klesá
<< predchádzajúci článok
RAFAJ: Zmeny v jazykovom zákone sú drastické