24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2010

Japonska centrálna banka úrokové sadzby nezmenilaJaponská centrálna banka, Bank of Japan (BOJ), v piatok v súlade s očakávaniami ponechala hlavnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni 0,1 %. Svoje rozhodnutie prijala jednomyseľne. Vo ...Zdieľať
burza japonsko Foto: SITA/APTOKIO 30. apríla (WEBNOVINY) - Japonská centrálna banka, Bank of Japan (BOJ), v piatok v súlade s očakávaniami ponechala hlavnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni 0,1 %. Svoje rozhodnutie prijala jednomyseľne. Vo vyhlásení banka uviedla, že predstavitelia jej rozhodovacej rady sa zhodujú v názore, že je nutné, aby sa centrálna banka snažila prispieť k posilneniu základov pre ekonomický rast.


Guvernér BOJ Masaaki Širakawa uviedol, že predstaviteľov centrálnej banky poveril, aby preskúmali spôsoby, ako podporiť finančné inštitúcie prostredníctvom poskytnutia fondov. Bližšie podrobnosti nepovedal, ale analytici sa domnievajú, že ide o snahu o zníženie medzibankových úrokov, ktoré sú relatívne vysoké. Hlavnú úrokovú sadzbu na rekordne nízkej úrovni 0,1 % drží banka už od konca roka 2008.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/japonska-centralna-banka-urokove-sadzby-nezmenila-cl114995.html