Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2018

Japonsko a Čína budú rokovať o hospodárskej spolupráciNa snímke vľavo čínsky minister zahraničných vecí, Wang I, ktorý stojí vedľa svojho japonského kolegu Tara Kona.Zdieľať
Na snímke vľavo čínsky minister zahraničných vecí, Wang I, ktorý stojí vedľa svojho japonského kolegu Tara Kona. Foto: TASR/AP
Tokio 16. apríla (TASR) - Čínsky minister zahraničných vecí Wang I a jeho japonský rezortný partner Taro Kono budú v pondelok v Tokiu v súvislosti s rastúcim napätím v obchodných vzťahoch medzi Čínou a Spojenými štátmi spolu predsedať bilaterálnemu, hospodárskemu dialógu na vysokej úrovni.


Očakáva sa, že obaja vysokí predstavitelia budú diskutovať o príležitostiach v oblasti hospodárskej spolupráce vrátane obchodu a investícií. Ide o prvé také stretnutie medzi týmito dvoma krajinami za takmer osem rokov, informovala japonská tlačová agentúra Kjódó.

Kono a Wang spolu v nedeľu rokovali a zhodli sa na význame systému voľného obchodu.

Oznámili tiež plán obojstranných návštev medzi čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom a japonským premiérom Šinzóm Abem. Ich vzájomné stretnutia sa neuskutočnili, odkedy sa obaja títo vedúci predstavitelia ujali v roku 2012 úradu.

USA zaviedli dane na dovoz ocele a hliníku, ktoré schválil americký prezident Donald Trump. Zatiaľ čo Európska únia a ďalšie krajiny vrátane Kanady a Mexika boli od dovozných ciel oslobodené, Japonsko, hlavný spojenec vo východnej Ázii, nie, pripomína agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čierna Hora: Prezidentské voľby zrejme vyhral Djukanovič
<< predchádzajúci článok
Do ulíc Barcelony vyšli státisíce ľudí na podporu separatistov

Japonsko a Čína budú rokovať o hospodárskej spolupráci - diskusné fórum čitateľov