11. marca 2017

Jarné trápenie Žiliny pokračuje, v Dunajskej Strede iba remizovala

Na snímke vpravo Aluku Esmerald (DAC) a vľavo Michal Škvarka (Žilina) v stretnutí 23. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 11. marca 2017 v Dunajskej Strede. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Dunajská Streda 11. marca (TASR) - Už v druhej minúte stretnutia sa ujala vedenia hosťujúca Žilina, po rohovom kope sa presadil obranca Kaša – 0:1. Prvých 20 minút veľa futbalovosti neprinieslo, hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez výrazných šancí. V 23. minúte hostia zvýšili vedenie, z pravej strany strelou k žrdi trafil do čierneho Škvarka – 0:2. O dve minúty neskôr mohol znížiť Pačinda, ale jeho strela letela vedľa. V 38. minúte znížili domáci, po Brašeňovej spätnej prihrávke Ljubicič z hranice šestnástky nedal Volešákovi šancu – 1:2. V 42. minúte mohlo byť vyrovnané, Alukuho strelu výborne kryl Volešák.

V druhom polčase, podobne ako v prvom, sa hralo prevažne medzi šestnástkami, obe mužstvá sa snažili skórovať. V 62. minúte mohol ísť sám na brankára Žilinčan Šejdajev, toho však v poslednej sekunde odzbrojil Ljubicič. V 67. minúte vyrovnali domáci, po ruke žilinského hráča odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý Davis bezpečne premenil – 2:2. Po góle sa hra upokojila, opäť sa hralo medzi šestnástkami. V 85. minúte sa pred Tofiloského dostal Hlohovský, ale brankár stihol zakročiť.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina 2:2 (1:2)
38. Ljubicič, 67. Davis (z 11 m) - 2. Kaša, 23. Škvarka. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Aluku, Živkovič, Mészáros) - Mabouka, 5152 divákov

Zostavy a striedania:

FC DAC: Tofiloski - Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic, Aluku (73. Ľupták) – Brašeň (46. Mészáros), Simon, Pačinda (90. Kocsis)– Šafranko

Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Hanck, Holúbek – Káčer, Diaz, Škvarka (86. Jánošík) – Špalek, Šejdajev, Hlohovský
.

Na snímke rozostavaný futbalový štadión v Dunajskej Strede pred stretnutím 23. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 11. marca 2017. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Na snímke vpravo Filip Kaša sa raduje po strelení gólu, vľavo Dávid Hancko (obaja Žilina) v stretnutí 23. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 11. marca 2017 v Dunajskej Strede. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Na snímke vľavo Marin Ljubičič (DAC) po strelení gólu v stretnutí 23. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 11. marca 2017 v Dunajskej Strede. Foto: TASR/Pavel Neubauer

KHL: Kazaň a Magnitogorsk sa dostali do vedenia 2:0 na zápasy