24hod.sk    Šport    Hokej

03. októbra 2005

Jedenáste kolo hokejovej extraligy

Dukla deklasovala Martin

Zápasmi kompletného 11. kola včera pokračovala hokejová ST Extraliga. Priebežný líder tabuľky z Nitry vykročil za deviatym víťazstvom v sezóne neisto. Prvá tretina zápasu s Liptákmi bola plná nepresností, hostia boli Nitranom minimálne vyrovnaným súperom. Favorit v druhom dejstve pridal a svoj tlak pretavil do dvoch zlepených gólov. Tretí presný zásah pridal Milo a klinec do liptáckej rakvy pridal delovkou od modrej Vlk. Poprad sa ujal vedenia v zápase s Košicami už v štvrtej minúte, keď vylúčenie Draveckého potrestal Valečko. V druhej časti sa diváci gólu nedočkali a hoci v tej tretej mali navrch Košičania, v jej závere sa tešili Podtatranci, keď gólovú poistku pridal Halaj. Stretnutie v Žiline malo svižný začiatok a brankári na oboch stranách mali plné ruky práce. Gól padol až v polovici zápasu, keď tvrdou strelou prekonal Rybára Nádašdi. Belasým sa o desať minút podarilo vyrovnať a stav 1:1 nezmenilo ani predĺženie. Trenčín nastupoval do zápasu s Martinom v pozícií favorita a túto úlohu aj dokonale splnil. Súpera deklasoval 6:0 a zaslúžene si pripísal plný bodový zisk. O jeden gól menej videli diváci vo Zvolene, keď domáci presvedčivo zdolali Skalicu 4:1. Na dva Plavuchove a dva Weissmannove góly dokázal zareagovať iba Ivičič, jeho presný zásah z konca druhej tretiny však znamenal len čestný úspech.

(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 28. Nádašdi - 38. D. Pašek (Jánoš)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, Němčický 10 min za nešportové správnie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Bulko, Gašparík, 1436 divákov.
Žilina: M. Laco - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Dlouhý, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Senko - Kontschek, Beran, M. Gálik - Krajči, M. Hreus, Jabrocký - Oravec, Gron, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, Ďurák, Hecl, K. Sloboda, Wagenhoffer - I. Dornič, Hujsa, Junas - D. Pašek, Jánoš, M. Macho - Úlehla, Prokop, Němčický.

POPRAD 2:0 KOŠICE
(1:0, 0:0, 1:0)

Gól: 4. Valečko, 58. Halaj. Rozhodovali: Jung - Krpelec, Višňovský, vylúčení: 7?8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: 0:0, 4 040 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kunstát, Vorobel, M. Segľa, Bambúch, Turan, Fabián - Škovira, Faith, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Zavacký, Jasovský, Žemlička - Kopkáš, Piatak, Haščák.
KOŠICE: Laco - Horáček, Topoli, Bombic, Varga, Kledrowetz, Frühauf - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Vostřák, Kmiť, Bartoš - Dravecký, Sabol, Šimurda.

Nitra 4:1 L. Mikuláš
(0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 26. Kollár, 28. J. Kováčik, 44. Milo, 50. Vlk, 57. Trochta. Rozhodovali: Vinneborg (Švéd.) - Valach, Tvrdoň, vylúčení: 7:4, bez využitia, bez striedaní, 4 680 divákov.
NITRA: Račko - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Vlk, Švarný, Petrina - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, J. Mihalik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, S. Saliji.
L. MIKULÁŠ: Falter - M. Droppa, Fatyka, Lištiak, Kadlubiak, Devečka, Tomaška, M. Šterbák, Rúfus - J. Kopecký, M. Hovorka, T. Krátky - M. Miklík, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, M. Kriška - Bohucký, Bartík.

Trenčín 6:0 Martin
(2:0, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Mikuš, 11. a 27. Hanzal, 25. Kóňa, 25. a 52. Zlocha. Rozhodovali: Ország - M. Grečko, Kubuš, vylúčení: 0:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 27. Pračko za Rovnianeka, 29. Rovnianek za Pračka (všetci Martin), 2 098 divákov.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Liška, Homer, Sekeráš, Kuchyňa, Urban, Mikuš, Hriňa - Melichárek, Kóňa, Micka - Hanzal, Húževka, Zlocha - Nemec, Poljaček, Sivák - Sikorčin, Lelkeš, Šafárik.
MARTIN: Rovnianek - Kolba, Michnáč, Augusta, Pšenka, Chromý, Stančok - Ihnačák, Holečko, Koložváry - Pokrivčák, Mahdalík, Višňovský - Hanes, Kuric, Mucha - Bokroš, Zachar, Beutel.

Zvolen 4:1 SKALICA
(1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 18. a 24. Plavucha, 21. a 27. Weissmann - 39. M. Ivičič. Rozhodcovia: Baluška - Mášik, Horínek, vylúčení: 10:7, navyše 10 min Škuta - R. Školiak za vzájomné napadnutie, presilovky 1:1, v oslabení: 1:0, zmeny: 30. Kubaliak za Velebného - 24. Hamerlík za Tučeka, 1 107 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Klepáč, Štork, Babka, Škuta, Priechodský, Ščibran, Velebný - Weissmann, Šechný, I. Majeský - Plavucha, Turek, Škvaridlo - Šimčík, Voskár, Jozef Čierny - Jaško, Gašpar, Jurík.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Benák, Křetinský, Zajac, Dostál, Komárek, Klement - Kokavec, Jarolín, Hartmann - Školiak, Vala, Ličák - Mikuš, Krumpál, Grill - R. Sýkora, Hrnčírik, Liška.

hlasy trénerov

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „V úvode nám chýbala agresivita, ale strelili sme prvý gól a dostali sme sa do pohody. Neviem, ako by to dopadlo, ak by dali prvý gól hostia.“
Jerguš Bača, asistent trénera L. Mikuláša: „Nitra potvrdila, že nie je lídrom súťaze náhodou. Myslím si však, že to bolo vyrovnané stretnutie.“
Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Bol to dnes kvalitný zápas. Opäť sa však ukázala naša slabá koncovka, keď sme nedokázali využiť celý rad výborných streleckých príležitostí.“
Josef Augusta, tréner Slovana: „Podarilo sa nám dobre brániť stredné pásmo, mrzí ma však menšia útočná aktivita nášho mužstva.“
Milan Hovorka, tréner Trenčína: „V družstve konečne nastalo i psychické uvoľnenie, keď sme strelili viacej ako tri góly.“
Milan Jančuška, tréner Martina: „Naša koncovka bola nulová a nemám ospravedlnenie pre celkových len šesť striel na bránku súpera. Domáci nás predčili vo všetkých fázach hry.“
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: „Vedeli sme o vzostupnej forme hostí, u ktorých je otázny čas, kedy sa dostanú v tabuľke vyššie. Od začiatku pôsobili veľmi dobrým dojmom.“
Vladimír Staš, asistent trénera Košíc: „Vzhľadom na postavenie Popradu išli sme do zápasu s rešpektom. Vytvorili sme si pozície, no šance sme nepremenili.“
Peter Mikula, tréner Zvolena: „Som rád, že sme druhýkrát za sebou vyhrali a darilo sa nám aj strelecky. O víťazstve rozhodla úvodná desaťminútovka druhej tretiny, v ktorej sme dali tri góly.“
Milan Klement, asistent trénera Skalice: „Som sklamaný z prehry. V prvej tretine to nebol dobrý hokej, v druhej sme inkasovali rýchle góly na začiatku tretiny a tie rozhodli.“