16. marca 2019

Jedináková získala bronz na ME22 v Rusku

Slovenská reprezentantka v boxe Miroslava Jedináková získala bronz na majstrovstvách Európy do 22 rokov v ruskom Vladikavkaze. V sobotnom semifinále v ...

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Radovan Stoklasa
Vladikavkaz 16. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka v boxe Miroslava Jedináková získala bronz na majstrovstvách Európy do 22 rokov v ruskom Vladikavkaze. V sobotnom semifinále v kategórii do 64 kilogramov podľahla Arménke Ani Hovsepjanovej, keď zápas ukončil ringový rozhodca v druhom kole.

Dávid Michálek obsadil piatu priečku vo váhe do 91 kg, keď v stredajšom súboji štvrťfinále podľahol Angličanovi Lewisovi Williamsovi 0:5. Piate miesto obsadil vďaka víťazstvu v predchádzajúcom kole, v ktorom zdolal Poliaka Michala Soczynského (5:0). Michal Takács v divízii do 64 kg na úvod vyradil Ukrajinca Andrija Boryšpoleca (3:2), v osemfinále nestačil na domáceho Alana Abajeva (0:5). Zlatý medailista z vlaňajších otvorených majstrovstiev Európskej únie Andrej Csemez (do 75 kg) pre zdravotné problémy neprešiel lekárskou prehliadkou a nevstúpil do ringu.