Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

22. mája 2019

Jedna z najstarších českých ZOO Hluboká už 80 rokov slúži verejnostiZoologická záhrada Hluboká patrí medzi najstaršie ZOO v Českej republike. V tomto roku oslavuje 80. výročie svojho otvorenia, ktoré bolo 1. mája 1939.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
 
Hluboká 22. mája (TASR) – Zoologická záhrada Hluboká patrí medzi najstaršie ZOO v Českej republike. V tomto roku oslavuje 80. výročie svojho otvorenia, ktoré bolo 1. mája 1939.


"Rok 2019 je pre ZOO Hluboká veľmi významný a celý rok si pripomína 80. výročie. Je v nej aj návrat do starých čias, dokumentuje to výstava zo začiatku ZOO aj rôzne dobové artefakty. Pokračujú aj tradičné podujatia. Napríklad Máte radi Šumavu, na ktoré chodievajú aj Slováci. Pripravené sú rôzne hry, prednášky a iné aktivity o zvieratách, šumavskej prírode a jej ochrane," uviedol pre TASR Karel Mikeš z Krajského úradu Juhočeského kraja.

V sobotu 25. mája bude celodenný program pre verejnosť pod názvom Šumava - domov divokých zvierat. Tvorivé a vzdelávacie aktivity pripravujú strediská environmentálnej výchovy Správy národného parku Šumava. Návštevníci sa pri expozíciách zvierat od odborníkov všeličo dozvedia o medveďovi plavom, vlkoch, rysoch, losoch, vydrách, orloch a množstve iných zvierat.

Nielen pre kolektívy materských a základných škôl budú Detské divadelné dni. Ich 42. ročník sa uskutoční v dňoch 27. 5. – 7. 6. a súčasťou hraných rozprávok je aj prehliadka ZOO. Počas letných prímestských táborov môžu deti bližšie spoznať zvieratá aj sa o ne starať. Pre dospelých sú atraktívne večerné komentované prehliadky ZOO.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vynikajúci herec a dramaturg Daniel Michaelli sa narodil pred 90 rokmi
<< predchádzajúci článok
Prada vyradí zo svojich kolekcií prírodné kožušiny

Jedna z najstarších českých ZOO Hluboká už 80 rokov slúži verejnosti - diskusné fórum čitateľov