29. júna 2008

Jednoznačné víťazstvo SR nad Portugalskom vo volejbale

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí na 3. turnaji A-skupiny 5. ročníka Európskej ligy v anglickom Sheffielde nad Portugalskom hladko v troch setoch 3:0 (15, 15, 12). ...

SHEFFIELD 29. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí na 3. turnaji A-skupiny 5. ročníka Európskej ligy v anglickom Sheffielde nad Portugalskom hladko v troch setoch 3:0 (15, 15, 12). Zverenci trénerského triumvirátu Zanini - Chrtiansky - Palgut tak splnili cieľ, s ktorým cestovali na Britské ostrovy - tri víťazstvá. Slováci si najskôr v piatok poradili s Gréckom (3:0) a v sobotu dokázali rovnako triumfovať aj nad domácou Veľkou Britániou. V Sheffielde teda Masný a spol. nestratili ani jeden set. Keďže Holandsko malo počas tohto víkendu voľno, reprezentanti SR sa prepracovali na čelo tabuľky A-skupiny. Program 3. turnaja uzavrie podvečerný duel medzi domácimi Britmi a Grékmi (18.00 h miestneho času, 19.00 h SELČ). Výsledok: Portugalsko - Slovensko 0:3 (-15, -15, -12) 76 min, rozhodovali: Gaupp (Fr.) a Menner (Nem.), 100 divákov Zostavy: Portugalsko: Ferreira, Frada, Lages, E. Sequeira, V. Sequeira, Santos (libero Peixoto, Goncalves, J. Jose, Rocha) Slovensko: Jakubov, Kohút, M. Nemec, Janušek, Kmeť, Masný (libero Ochodnický, Ondrušek, Zaťko, Bencz, Patúc) Svoje záverečné stretnutie na turnaji v Sheffielde začali Slováci podľa predstáv. Už počas prvého technického oddychového času viedli o štyri body (8:4). Náskok potom aj zásluhou viacerých chýb zo strany Portugalska zvyšovali (16:11, 20:12 či 22:14) a úvodné dejstvo s prehľadom doviedli do víťazného konca (25:15). Druhý set mal takmer rovnaký priebeh. Aj v ňom sa Zaniniho zverenci veľmi rýchlo dostali do vedenia (10:4), ktoré postupne zveľaďovali. Reprezentanti z Iberského polostrova produkovali množstvo technických chýb, takže Slovákom stačilo na triumf v 2. sete v pomere 25:15 ísť na pol plynu. Aj do tretieho setu poslal taliansky kouč Slovákov základnú zostavu so snahou čo najrýchlejšie rozhodnúť tento duel. Portugalci na začiatku vzdorovali (5:5), no prišla málo vídaná osembodová šnúra reprezentantov SR pri variabilnom podaní kapitána Masného, na sieti úspešné bloky Nemca či Kohúta a Slováci počas druhého technického "tajmu" viedli už o 10 bodov (16:6). Na ihrisko sa potom postupne dostali Bencz, Zaťko, Ondrušek i Patúc, ktorí stretnutie bezpečne dotiahli do víťazného konca v pomere 3:0 na sety. Vývoj stretnutia (z pohľadu Slovenska): 1. set: 5:3, 8:4, 10:8, 12:9, 16:11, 18:11, 20:12, 22:14, 25:15 2. set: 4:2, 8:4, 10:4, 16:10, 20:11, 22:12, 23:14, 25:15 3. set: 3:3, 5:5, 9:5, 13:5, 16:6, 18:8, 20:8, 21:11, 25:12 Ďalší zápas: Veľká Británia - Grécko (18.00 h miestneho času, 19.00 h SELČ, rozhodujú: Blyaert /Belg./ a Piasecký /Biel./) Tabuľka A-skupiny: 1. Slovensko 9 6 3 21:11 15 2. Holandsko 6 6 0 18:7 12 3. Grécko 8 3 5 14:15 11 4. Portugalsko 6 1 5 6:16 7 5. V. Británia 5 1 4 3:13 6 SITA