Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

JOSEF ŠVEJK v Divadle ArénaJosef Švejk: Juraj Loj, pes Barnabáš, Marián Labuda ml.Zdieľať
Josef Švejk: Juraj Loj, pes Barnabáš, Marián Labuda ml. Foto: Divadlo Aréna/Radovan Dranga
Bratislava 18. októbra (OTS) - Groteska plná ľudských karikatúr, podivných figúrok a neobvyklých situácií o žalostných pomeroch panujúcich v rozkladajúcom sa Rakúsku-Uhorsku. A nielen tam...


Vojak Švejk predajca „čistokrvných“ psov, sa zapletie do kolotoča príprav na veľkú vojnu. Na svojej ceste stretáva zástupy groteskných postavičiek, zažíva neuveriteľné príhody, prechádza celým radom viac či menej napínavých príhod a snaží sa za každú cenu prežiť – u seba doma, pred odvodovou komisiou, vo väzení, v blázinci, v krčme či vo vlaku.

Nekritizuje, nemoralizuje, ale sem tam sa zamieša do života iných – domácej pani Müllerovej, krčmára Palivca a jeho ženy, Bretschneidera, doktora Grünsteina, barónky Botzenheim, feldkuráta Katza, nadporučíka Lukáša a všetkých, ktorých diváci poznajú nielen z Haškových príbehov, ale i z obrazov Josefa Ladu či filmového spracovania v titulnej role s Rudolfom Hrušínským.

Josef Švejk je jeden z nás. Všetci si myslia, že je slabomyseľný, ale on len úprimne pomenúva blbosť ľudskú v jej čírej podobe. Práve dnes je čas priniesť príbeh o takomto človeku - hrdinovi, ktorý môže slobodne vyjadriť svoj názor iba v blázinci.


11.11.2019 o 19:00 hodine v Divadle Aréna
Réžia: Jakub Nvota
Hrajú: Marián Labuda ml., Juraj Loj, Kamil Mikulčík, Peter Brajerčík, Juraj Hrčka, Edita Koprivčević Borsová, Zuzana Konečná
Lístky si môžete kúpiť tu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Erdogan: Ofenzívu v Sýrii obnovím, ak Kurdi nebudú rešpektovať dohodu
<< predchádzajúci článok
Linku 901 do rakúskeho Hainburgu prenechá DPB dopravcovi Slovak Lines

JOSEF ŠVEJK v Divadle Aréna - diskusné fórum čitateľov