Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2019

Juncker: Merkelovej utečenecká politika bola správnaNa archívnej snímke Angela Merkelová.Zdieľať
Na archívnej snímke Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín 24. mája (TASR) - Dosluhujúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pochválil nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú za jej politiku prijímania utečencov.


"Angela Merkelová spravila na jeseň roku 2015 správnu vec, a dejiny jej (raz) dajú za pravdu," povedal v rozhovore pre piatkové vydanie nemeckého bulvárneho denníka Bild, z ktorého citovala agentúra DPA. "Ak by zatvorila nemecké hranice, Rakúsko a Maďarsko by pod náporom utečencov skolabovali. Taká je pravda," dodal.

Juncker v rozhovore pre Bild reagoval aj na otázku, či nemecká kancelárka v uplynulom období viedla alebo naopak rozdeľovala EÚ.

"Z Berlína môžete ovplyvniť veľa vecí, to je pravda. Jediná osoba však nemôže EÚ ani viesť, ani rozdeliť. V Európe vždy potrebujete stabilne spoľahlivých spojencov a mnoho priateľov, ak chcete niečo dosiahnuť," povedal v tejto súvislosti.

Nemecko v EÚ prirovnal skôr k "pomalému tankeru" než k "rýchlemu motorovému člnu" a dodal, že Merkelová a ďalšie "bystré mysle" v rozhodujúcich chvíľach ľudí spájali.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort spravodlivosti USA vzniesol nové obvinenia voči Assangeovi
<< predchádzajúci článok
Dnes sa teploty vyšplhajú na 20 stupňov Celzia, na východe zaprší

Juncker: Merkelovej utečenecká politika bola správna - diskusné fórum čitateľov