Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2018

Južná Kórea: Dovoz severokórejského uhlia bol možným porušením sankciíCelkovo 35.000 ton severokórejského uhlia a surového železa v cene približne päť miliónov eur nelegálne doviezli vlani do juhokórejských prístavov. Ide o možné porušenie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Soul 10. augusta (TASR) - Celkovo 35.000 ton severokórejského uhlia a surového železa v cene približne päť miliónov eur nelegálne doviezli vlani do juhokórejských prístavov. Ide o možné porušenie sankcií OSN, uviedol v piatok juhokórejský colný úrad.


Ten po desaťmesačnom vyšetrovaní žiada stíhanie troch juhokórejských firiem a ich vedúcich pracovníkov za falšovanie dokumentov, podľa ktorých severokórejské suroviny pochádzali z Ruska.

Tieto firmy doviezli severokórejské uhlie alebo surové železo v siedmich prípadoch v čase od apríla do októbra minulého roku do piatich juhokórejských prístavov. Uhlie, ktoré vyšlo zo severokórejských prístavov, prekladali v ruských prístavoch Cholmsk a Vladivostok.

Úrady tiež skúmajú, či niektorá zo 14 lodí, ktoré prevážali severokórejské uhlie, porušila sankcie zakazujúce takúto prepravu. Bezpečnostná rada OSN uvalila vlani v auguste sankcie na Severnú Kóreu vrátane zákazu exportu uhlia v snahe vyvinúť tlak na Pchjongjang, aby sa vzdal programu vývoja jadrových zbraní, dodáva agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UŽ HO MAJÚ: Zadržali Seničana, ktorý mal cez telefón nahlásiť bombu
<< predchádzajúci článok
Pri stavbe pod Mostom SNP konal stavebník nad rámec ohlásených prác

Južná Kórea: Dovoz severokórejského uhlia bol možným porušením sankcií - diskusné fórum čitateľov