24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Južné Slovensko si od horúčav nevydýchne, výstrahy pred teplom pretrvávajú vo viacerých okresochPre viaceré okresy na juhu Slovenska platí od 14:00 do 18:00 výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Informoval o tomZdieľať
28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pre viaceré okresy na juhu Slovenska platí od 14:00 do 18:00 výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Maximálna teplota vzduchu tam môže dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.


Výstraha platí pre okresy Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Nitra, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice okolie a mesto, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Sobrance, Michalovce a Trebišov.

SHMÚ upozorňuje, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Dodal, že aj keď uvedená teplota vzduchu nie je v tomto ročnom období a oblastí nezvyčajná, pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.


Zdroj: Webnoviny.sk - Južné Slovensko si od horúčav nevydýchne, výstrahy pred teplom pretrvávajú vo viacerých okresoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/juzne-slovensko-si-od-horucav-nevydychne-vystrahy-pred-teplom-pretrvavaju-vo-viacerych-okresoch-cl758169.html