07. februára 2010

K. Kučová prehrala, SR - Čína zatiaľ 3:1

V druhej nedeľňajšej dvojhre (celkovo štvrtej) víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Čína v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2010 tenisových ...

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) - V druhej nedeľňajšej dvojhre (celkovo štvrtej) víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Čína v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2010 tenisových reprezentačných družstiev žien prehrala náhradníčka za Danielu Hantuchovú Kristína Kučová s Chan Sin-jun za 54 minút hladko 1:6, 1:6. V prvom sete získala 19-ročná Bratislavčanka jediný gem rebrejkom na 1:1, v druhom si ho pripísala za stavu 0:5. "Som veľmi sklamaná, pretože sa mi vôbec nepodarilo dostať do hry. Hladká prehra ma veľmi mrzí," povedala po zápase smutná K. Kučová.

Neúspech šampiónky zo súťaže dievčat na newyorských US Open 2007 prišiel za nezvratného stavu 3:0 pre domáci tím po tom, ako líderka výberu SR Dominika Cibulková v úvodnom nedeľňajšom singlovom zápase zdolala jednotku hostiek Šuai Čang za 85 minút 6:4, 6:1. V sobotu si Cibulková poradila na tvrdom povrchu Premier Latex-Ite v Sibamac aréne NTC pod zatiahnutou strechou s Chan 6:1, 6:4 a Hantuchová deklasovala Čang 6:0, 6:1. Na záverečnú štvorhru nominoval kapitán hostiteliek Matej Lipták improvizovaný pár K. Kučová a Magdaléna Rybáriková (namiesto Cibulkovej a Hantuchovej), jeho náprotivok Fu Čong napokon urobil jednu zmenu, keď k Čang postavil Lu Ťing-ťing - pôvodne mala hrať Chan.

SLOVENSKO - ČÍNA 3:1 po druhej nedeľňajšej dvojhre - SR už má istotu postupu do aprílového zápasu o účasť v I. svetovej skupine 2011
Dominika Cibulková - Šuai Čang 6:4, 6:1 za 78 minút (50, 28)
Kristína Kučová - Chan Sin-jun 1:6, 1:6 za 54 minút