Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

23. marca 2010

K sexuálnym dobrodružstvám majú bližšie muži ako ženyAj keď viac ako štvrtina mužov sa otvorenie hlási k vyhľadávaniu sexuálnych dobrodružstiev, len 2,5 percenta z nich malo viac ako päť sexuálnych partneriek alebo partnerov.Zdieľať
Mladí Slováci sa oveľa viac ako Slovenky priznávajú k sexuálnym dobrodružstvám. Sex na jednu noc vyhľadáva dvakrát viac mladých mužov ako žien, ktoré sú zas v postoji k jednorazovým sexuálnym radovánkam konzervatívnejšie. Vyplýva to z anonymného internetového prieskumu spoločností Pepino a CKM SYTS, ktorého sa zúčastnilo 1980 respondentov a respondentiek vo veku od 18 do 30 rokov.

Viac ako štvrtina mužov, konkrétne 27,6 percenta, sa otvorenie prihlásila k vyhľadávaniu sexuálnych dobrodružstiev, najmä pokiaľ ide o takzvané jednorazovky. Zo žien sa k sexu na jednu noc stavia pozitívne len 8,1 percenta. Prieskum ale neodhalil to, či sú muži viac promiskuitní ako ženy, pretože len menšia časť respondentov mala viac ako päť sexuálnych partneriek alebo partnerov. Viac ako 67 percent respondentov uviedlo, že za svoj doterajší život mali iba jednu sexuálnu partnerku alebo partnera. Takmer 22 percent mužov uviedlo počet dva až päť a viac ako päť priznalo iba 2,5 percenta. Zo žien priznalo iba niečo vyše jedného percenta viac ako 5 sexuálnych partnerov alebo partneriek. Približne každý desiaty muž a žena vo veku medzi 18 a 30 rokov nemali žiadneho sexuálneho partnera.
 

Agentúru SITA informovala Petronela Sadloňová z agentúry PR Point.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Volkswagen chystá nový Chrobák - Volkswagen Ragster
<< predchádzajúci článok
Zmena pravidiel cien Anděl sa vníma rôzne