Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

10. augusta 2010

Kajínek sa stal najnavštevovanejším českým filmomSnímka Kajínek láme rekordy v návštevnosti domácich filmov v českých kinách. Počas prvých štyroch dní premietania na ňu prišlo vyše 119-tisíc divákov a diváčok, ...Zdieľať
kajinek Foto: www.kajinekfilm.cz

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Snímka Kajínek láme rekordy v návštevnosti domácich filmov v českých kinách. Počas prvých štyroch dní premietania na ňu prišlo vyše 119-tisíc divákov a diváčok, teda viac ako na doterajšiu domácu jednotku - Vratné lahve (2006). Film v réžii Petra Jákla mladšieho si za štyri dni na konto pripísal tržby vo výške 15 miliónov českých korún (zhruba 605-tisíc eur), informoval spravodajský portál iDNES.cz. "Kajínka vítali vypredané sály, niektoré kiná pridávajú predstavenia. Je to pre nás pocta a uspokojenie," priznal režisér Jákl, pre ktorého je Kajínek režijným, autorským i producentským debutom. Do kín ho nasadil skutočne vo veľkom - v 35 filmových kópiách a na 42 digitálnych nosičoch. Už v prvý deň premietania - vo štvrtok 5. augusta, získal prvých 26-tisíc ľudí. "Verili sme, že by Kajínek mohol mať u divákov úspech, aj tak nás množstvo divákov ohromilo. Ale nie je dôvod na obavy, že by sa záujemcovia do kina nedostali. V multikinách sa Kajínek hrá v niekoľkých veľkých sálach viackrát za deň, menšie jednosálové kiná zas zvyšujú počet projekcií," uistil distribútor a producent filmu Igor Konyukov. Príbeh jedného z najznámejších českých väzňov však nedokázal poraziť zahraničné rekordné kinohity. Z nich mal doteraz najlepší štart Harry Potter a Polovičný princ (2009), na ktorého sa počas úvodných štyroch dní prišlo pozrieť viac ako 172-tisíc ľudí.

Snímka Kajínek vstúpi do slovenských kín už onedlho - vo štvrtok 12. augusta, a to na 14 digitálnych a šiestich klasických filmových kópiách, informoval agentúru SITA Igor König z Palace Pictures. Samotný Jiří Kajínek uvidí film o niekoľko týždňov, projekcia pre neho a ostatných trestancov v karvinskej väznici sa v súčasnosti pripravuje.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krištúfkova snímka ide do letnej fázy nakrúcania
<< predchádzajúci článok
V Bratislave, Trenčíne a Košiciach zahrajú Kazety

Kajínek sa stal najnavštevovanejším českým filmom - diskusné fórum čitateľov