14. augusta 2011

Kaliská rozšírila zbierku medailí o ďalšie zlato

Víťazkou záverečných pretekov kajakárok v rámci Svetového pohára 2011 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stala Slovenka Elena Kaliská. Perfektne zvládla najmä spodnú časť trate. Na ...

kaliska PRAHA 14. augusta (WEBNOVINY) - Víťazkou záverečných pretekov kajakárok v rámci Svetového pohára 2011 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stala Slovenka Elena Kaliská.

Perfektne zvládla najmä spodnú časť trate. Na medzičase v polovici bola ešte štvrtá, ale druhá polovica bola v jej podaní lahôdkou pre divákov a fanúšikov.

Dukátová sa stala celkovou víťazkou SP

Úspech slovenských farieb ešte zvýraznila Jana Dukátová, ktorá získala striebro a stala sa celkovou víťazkou seriálu SP. Za dvojnásobnou olympijskou víťazkou zaostala o 45 stotín sekundy. Tretia Slovenka v desaťčlennom finále Dana Mannová skončila šiesta.

Bronz patrí tak trochu prekvapujúco Ruske Marte Charitonovovej.

Slafkovský si vybojoval v Prahe zlato

Trofej pre Hochschornerovcov

Vo finále C2, ktorým sa v Prahe-Troji skončilo záverečné 4. kolo Svetového pohára 2011 vo vodnom slalome, suverénne triumfovali Slovinci Sašo Taljat a Luka Božič.

O najlepší výsledok slovenských debloviek sa postarali bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí obsadili 6. miesto. Tomáš Kučera s Jánom Bátikom skončili v semifinále na 13. priečke.

Semifinále sa totálne nevydarilo trojnásobným olympijským víťazom Pavlovi a Petrovi Hochschornerovcom, ktorí vynechali jednu z bránok, do ďalšej si ťukli a s 52-sekundovou penalizáciou uzatvárali výsledkovú listinu na 20. mieste. Aj to im však stačilo na to, aby sa jubilejný desiatykrát tešili z celkového prvenstva vo SP.

Neoficiálne výsledky finále:

K1 ženy: 1. Elena Kaliská 105,59 (0), 2. Jana Dukátová (obe SR) 106,04 (2), 3. Marta Charitonovová (Rus.) 106,71 (0), 4. Claudia Bärová 106,80 (2), 5. Melanie Pfeiferová (obe Nem.) 107,15 (0), 6. Dana Mannová (SR) 107,26 (2)

C2: 1. Sašo Taljat, Luka Božič (Slovin.) 100,86 (0 trestných sekúnd), 2. Tomáš Koplík, Jakub Vrzáň (ČR) 102,99 (0), 3. David Florence, Richard Hounslow (V. Brit.) 103,34 (0), 4. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 103,46 (2), 5. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 105,90 (2), 6. Ladislav Škantár, Peter Škantár 107,32 (4), ... nepostúpili do finále 13. Tomáš Kučera, Ján Bátik 108,26 (0), 20. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (všetci SR) 168,02 (52)