Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

Kamarát kúpil strelcovi z Daytonu nepriestrelnú vestuZáchranári vynášajú telá obetí z miesta masovej streľby v meste Dayton, v americkom štáte Ohio 4. augusta 2019.Zdieľať
Záchranári vynášajú telá obetí z miesta masovej streľby v meste Dayton, v americkom štáte Ohio 4. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Dayton 12. augusta (TASR) - Kamarát strelca z Daytonu v americkom štáte Ohio, ktorý zabil v nedeľu deväť ľudí, povedal federálnym agentom, že mu tento rok kúpil nepriestrelnú vestu, príslušenstvo k zbraniam a zásobník na 100 nábojov. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa federálnu prokuratúru.


Ethan Kollie kúpil tieto veci pre Connora Bettsa a mal ich vo svojom byte, aby ich rodičia jeho kamaráta nemohli nájsť.

Podľa vyšetrovateľov ale nič nenasvedčuje tomu, že Kollie vedel o tom, že jeho kamarát plánuje masovú streľbu a že chce využiť ním kúpené vybavenie.

Betts ho použil 4. augusta, keď spustil paľbu zo skrátenej verzie pušky AR-15 pred nočnými klubmi v Daytone. Zabil svoju mladšiu sestru a osem ďalších osôb, pričom 37 ďalších ľudí utrpelo zranenia - štrnásti strelné. Policajti ho zastrelili do 30 sekúnd, odkedy spustil paľbu.

Policajný šéf v Daytone Richard Biehl povedal, že Betts bol posadnutý násilím a vyjadril "túžbu spáchať masovú streľbu". Polícia však nestanovila, čo ho k streľbe motivovalo.

Ďalších 22 ľudí prišlo o život pri sobotňajšej streľbe v nákupnom centre v texaskom meste El Paso. Podozrivý 21-ročný páchateľ Patrick Crusius je vo väzbe, čelí obvineniu z vraždy s priťažujúcimi okolnosťami a hrozí mu trest smrti.

Pred masakrou ešte zverejnil na internete rasistický a protiimigračný manifest. V ňom vyjadril nenávisť voči "hispánskej invázii" do mesta El Paso a pochvalne sa vyjadril o nedávnych masakrách v dvoch novozélandských mešitách.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnešok bol v Maďarsku najteplejším tohtoročným dňom
<< predchádzajúci článok
USA vyzvali na nenásilné riešenie krízy v Hongkongu

Kamarát kúpil strelcovi z Daytonu nepriestrelnú vestu - diskusné fórum čitateľov