12. mája 2012

Kanaďan Hesjedal sa stal novým lídrom Gira

Talian Paolo Tiralongo vyhral 7. etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia, po ktorej si ružový dres lídra vybojoval Kanaďan Ryder Hesjedal. Tiralongo v záverečnom stúpaní krajana ...

ryder hesjedal ROCCA DI CAMBIO 12. mája (WEBNOVINY) - Talian Paolo Tiralongo vyhral 7. etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia, po ktorej si ružový dres lídra vybojoval Kanaďan Ryder Hesjedal.

Tiralongo v záverečnom stúpaní krajana Micheleho Scarponiho, tretí v etape z Recanati na Rocca di Cambio (202 km) finišoval s odstupom 3 sekúnd Fränk Schleck.

Hesjedal prišiel do cieľa na 5. pozícii s odstupom 2 sekúnd na Tiralonga a z ružového dresu vyzliekol Adriana Maloriho. V celkovom poradí má pred Tiralongom náskok 15 sekúnd.

Výsledky - cyklistické preteky Giro d´Italia:
7. etapa (Recanati - Rocca di Cambio, 202 km): 1. Paolo Tiralongo (Tal.) Astana 5:51:03 h, 2. Michele Scarponi (Tal.) Lampre čas ako víťaz, 3. Fränk Schleck (Lux.) RadioShack, 4. Joaquím Rodriguez (Šp.) Kaťuša obaja +3, 5. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin +5, 6. Domenico Pozzovivo (Tal.) Colnago - CSF, 7. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša, 8. Ivan Basso (Tal.) Liquigas všetci +9, 9. Mikel Nieve (Šp.) Euskaltel, 10. Gianluca Brambilla (Tal.) Colnago - CSF obaja +11.

Poradie po 7. etape: 1. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin 26:16:53 h, 2. Paolo Tiralongo (Tal.) Astana +15 s, 3. Joaquím Rodriguez (Šp.) Kaťuša +17, 4. Christian Vande Velde (USA) Garmin +21, 5. Peter Stetina (USA) Garmin +26, 6. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +26, 7. Roman Kreuziger (ČR) Astana +35, 8. Ivan Basso (Tal.) Liquigas +40, 9. Damiano Caruso (Tal.) Liquigas +45, 10. Dario Cataldo (Tal.) OmegaPharma-Quick-Step +46