07. decembra 2012

Kanaďania pomohli Bystrici k výhre, V Poprade padlo 12 gólov

Výsledky 28. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Poprad - HK 36 Skalica 4:8 (1:2, 1:4, 2:2) Góly: 15. Klouda (Fabian), 23. Hvila (Vandas, Balán), 52. Jabrocký, 60. ...

bystrica zilina BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 28. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad - HK 36 Skalica 4:8 (1:2, 1:4, 2:2)

Góly: 15. Klouda (Fabian), 23. Hvila (Vandas, Balán), 52. Jabrocký, 60. R. Suchý (M. Šterbák, Hvila) - 2. M. Sloboda (Stieler, Lažo), 13. Kutálek (R. Konečný), 24. R. Konečný (Trška, Lažo), 32. R. Konečný, 33. R. Konečný (Kutálek, Holovič), 37. R. Konečný (Kutálek), 56. Preisinger (Pálffy, I. Ďatelinka), 60. Kutálek (Holovič, R. Konečný)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Holienka, M. Valach, 1286 divákov

Poprad: Westlund (37. Sedlačko) - M. Šterbák, R. Suchý, Fabian, Jáchym, Špelda, M. Kurali, D. Kramár - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Klouda, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - Gríger, S. Takáč, Homa
Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Jaborník, M. Srnec, Gula - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Lažo, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Klejna

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Prežívam obrovské sklamanie. Našim fanúšikom sa za výkon ospravedlňujeme. Problémy sme mali v obrane, preto sme našimi veľkými individuálnymi chybami umožnili Skalici vytvoriť si náskok. Som spokojný len s prvou formáciou, ostatní hráči zlyhali. Tento zápas bude mementom pre ďalší priebeh."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Prvé dve šance domácich sme zvládli a potom sme udreli. Rozhodlo to, že sme sa v druhej časti zlepšili v hre dozadu a premenili svoje šance. A to sa ani veľmi nepresadil náš prvý útok."

I. tretina

Popradčania nezačali duel s tabuľkovým susedom ideálne. Hneď v 2. min nový americký gólman Popradu Westlund vyrazil Stielerovu strelu len na hokejku M. Slobodu a Skalica šla do vedenia.

Záhoráci cítili svoju šancu a Podtatrancom nedali možnosť dostať sa do súvislejšieho tlaku.

Naopak, Fabianovu chybu využil Konečný, ktorý v prečíslení 2 na 1 ideálne našiel Kutálka – 0:2. Poprad odpovedal päť minút pred prvou prestávkou, keď Klouda dôsledne sledoval vyrazený puk a dopravil ho až do siete. Poprad mohol aj vyrovnať, no to by Kotvan nesmel zastaviť projektil z hokejky Fabiana.

II. tretina

Popradu sa podarilo v 23. min vyrovnať, keď do čierneho namieril Hvila a začínalo sa odznovu.

Druhé dejstvo však prinieslo rozháranú hru, plnú nepresností. Z tohto faktu ťažili hostia a hrou na protiútoky dokonale vytrestali bezzubý herný prejav „kamzíkov“.

Útočník hostí Rastislav Konečný zaznamenal od 24. do 37. minúty neuveriteľné štyri góly a dostal Poprad na kolená. Skalica mohla ešte aj zvýšiť, no Sedlačko chytil ďalšie dve tutovky Záhorákov.

III. tretina

Ani v tretej tretine sa herný obraz nezmenil. Poprad sa trápil, nešla mu kombinácia a väčšina akcií "kamzíkov" sa tak skončila predčasne.

Skaličania naopak hrali svoju bezstarostnú hru a snažili sa neurobiť chybu, ktorá by im skomplikovala zápas. Siedmy gól mal na hokejke Ďatelinka, Sedlačko však jeho pokus kryl.

Na opačnej strane najskôr dobre mieril Hvila, ale Poprad znížil až po Jabrockého strele, keď Kotvanovi dobre tienil jeden z útočiacich hráčov. Domáci mohli stretnutie aspoň na oko zdramatizovať, Buc však netrafil prázdnu bránku a vzápätí Pálffy vyzval na siedmy gól Preisingera – 3:7.

V záverečných minútach sa hŕstka divákov dočkala ešte ôsmeho gólu z hokejky Kutálka a v poslednej sekunde upravil na konečných 4:8 Suchý. Skalica tak poľahky pod Tatrami triumfovala. Zaujal výkon Skaličana Rastislava Konečného, ktorý strelil štyri góly a k nim pridal dve asistencie.

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. M. Hudec (Handzuš, Richter), 35. Stoner (Richter, Handzuš), 59. Handzuš (Stoner, Tyrell) - 60. T. Sýkora (Horanský)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Smrek, Gavalier, 1850 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, M. Mikuš, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Tyrell - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - B. Jankovič, Češík, Juraj Sýkora - Zigo, Petro, Marcinek
Žilina: Žigárdy - T. Staňo, I. Rúfus, Leško, J. Dlouhý, Drábek - T. Varga, V. Škoda, Kokavec - R. Krajčí, T. Troliga, T. Sýkora - M. Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - Horanský, J. Mihálik, K. Jass

I. tretina

Clayton Stoner (vľavo) z HC'05 Banská Bystrica počas 28. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica a MsHK DOXXbet Žilina. Banská Bystrica, 7. december 2012. Foto: SITA/Ján ViazaničkaV Banskej Bystrici sa domácemu publiku predstavili traja hráči z NHL, okrem Handzuša nastúpili dvaja Kanaďania - obranca Stoner a útočník Tyrell.

Pricestoval aj ďalší kanadský hráč z NHL Glass, ale pre únavu z cesty ešte nezasiahol do hry.

V prvej tretine domáci dominovali. Skóre otvorili v 12. min, v presilovke vystrelil Handzuš spoza kruhu a puk tečoval pred bránkou Hudec - 1:0.

O štyri minúty neskôr zvonila na žilinskej bránke horná žŕdka, do ktorej Juraj Sýkora usmernil puk po strele Bambúcha. Hostia mohli vyrovnať v 19. min, ale Horanského "vychytal" brankár Slipčenko.

II. tretina

Autor druhého banskobystrického gólu Clayton Stoner (vľavo) počas 28. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica a MsHK DOXXbet Žilina. Banská Bystrica, 7. december 2012. Foto: SITA/Ján ViazaničkaAj v druhej tretine mali aktivitu banskobystrickí hokejisti. Dlho ju nevedeli pretaviť do gólovej podoby, dve dobré možnosti nevyžil Tyrell.

Druhý presný zásah napokon v 35. min pridal v presilovke o dvoch hráčov kanadský obranca Stoner, ktorý napriahol spoza kruhov a prekonal Žigárdyho.

Hostia si v druhej dvadsaťminútovke nevytvorili žiadnu šancu a iba sporadicky sa objavili pred bránkou Slipčenka.

V tretej tretine videlo takmer dvetisíc divákov taktiež zaujímavý hokej. Žilinčania sa viac osmelili, hrozili z brejkov. V 44. min najprv Lukacevic dobiedzal pred Žigárdym, ale neuspel. Na opačnej strane sa ocitol po rýchlej kontre pred Slipčenkom T. Sýkora, ale nebol strelecky úspešný.

O minútu neskôr potom pohorel pred žilinským brankárom domáci Marcinek. Banskobystričania potom ustáli dve presilovky súpera a v závere pridali tretí gól z presilovky, po prihrávke Stonera skóroval Handzuš. Hostia napokon 55 sekúnd pred koncom zápasu dosiahli aspoň čestný gól, keď sa spomedzi kruhov presadil T. Sýkora.