Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2020

Kandidát Kiskovej strany Ledecký robil predvolebnú kampaň za obecné peniaze, tvrdí TransparencyStarosta Spišského Hrhova a kandidát strany Za ľudí Vladimír Ledecký si podľa mimovládnej organizácieZdieľať
img_3835_copy 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Starosta Spišského Hrhova a kandidát strany Za ľudí Vladimír Ledecký si podľa mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) robil predvolebnú kampaň prostredníctvom obecnej stránky na sociálnej sieti.

Video vyrobili svojpomocne


Ako ďalej informovala mimovládka, obec na nej zverejnila dve videá. Jedno zhŕňa úspechy obce pod vedením Ledeckého, druhé predstavuje novú rozhľadňu s prominentným priestorom pre starostu.

Podľa starostu videá vyrobila obec svojpomocne a zasponzorovala ich sumou 250 eur z obecného rozpočtu.

TIS vo svojom statuse na sociálnej sieti poznamenala, že obec dlhé mesiace žiadne sponzorované statusy nemala. „Minulý týždeň - 10 dní pred voľbami - si však zrazu dva štedro zaplatila. Doteraz už mali 83-tisíc videní,“ uviedla. Špišský Hrhov má 1 700 obyvateľov.

Z funkcie starostu odchádza


Ledecký pre mimovládku uviedol, že v príspevkoch nie je spomenutý názov strany a ani fakt, že kandiduje. „Dal som si záležať, aby to tam nebolo spomenuté,“ povedal a vysvetlil, že išlo o ďakovné video pre občanov, v ktorom hodnotí 20-ročné výsledky svojej práce, keďže z funkcie starostu odchádza.

Podľa TIS sa dá lúčiť s obcou aj za vlastné peniaze a na vlastnej stránke. Doplnila, že Ledecký po kritike v pondelok 24. februára inzerciu zastavil.

Agentúra SITA požiadala o vyjadrenie stranu Za ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kandidát Kiskovej strany Ledecký robil predvolebnú kampaň za obecné peniaze, tvrdí Transparency © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tesco v Číne končí a zvažuje aj predaje obchodov v Thajsku a v Malajzii
<< predchádzajúci článok
Zomrel Husní Mubarak, bývalý prezident Egypta sa dožil 91 rokov

Kandidát Kiskovej strany Ledecký robil predvolebnú kampaň za obecné peniaze, tvrdí Transparency - diskusné fórum čitateľov