Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2018

Kang Kjong-wha: O preloženie stretnutia s Pompeom požiadala KĽDRMike Pompeo, archívna snímka.Zdieľať
Mike Pompeo, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 8. novembra (TASR) - Stretnutie amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea a predstaviteľa Severnej Kórey, pôvodne naplánované na štvrtok 8. novembra v New Yorku, bolo odložené na žiadosť KĽDR. Na pôde juhokórejského parlamentu to vo štvrtok oznámila juhokórejská ministerka zahraničných vecí Kang Kjong-wha, ktorú citovala agentúra Jonhap.


Posunutie plánovaného stretnutia v stredu nečakane oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí. Hovorkyňa tohto rezortu Heather Nauertová vtedy bez ďalších podrobností uviedla, že stretnutie s predstaviteľom KĽDR sa uskutoční vtedy, keď to obom stranám "umožnia ich príslušné plány".

"Spojené štáty nám ozrejmili, že dostali správu, aby (rozhovory) posunuli," povedala šéfka juhokórejského rezortu diplomacie. Dodala, že s Pompeom ohľadom tejto veci ešte absolvuje telefonický rozhovor.

Pompeo sa mal vo štvrtok v New Yorku stretnúť so šéfom severokórejskej diplomacie Kim Jong-čcholom, aby s ním prediskutoval denuklearizáciu a možný druhý summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una.

Napriek neočakávanému oznámeniu o posune stretnutia, USA špekulácie o akejkoľvek roztržke s Pchjongjangom popreli. Hovorca vyslanca USA pre Severnú Kóreu Stephena Bieguna, uviedol, že ide výlučne o problém s rozvrhom, resp. načasovaním pracovných povinností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vietor poškodil porasty aj v lesoch mesta Spišská Belá
<< predchádzajúci článok
Kresťanku Ásijú bíbí údajne prepustili z väzenia

Kang Kjong-wha: O preloženie stretnutia s Pompeom požiadala KĽDR - diskusné fórum čitateľov