Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

14. mája 2018

Kapela Bastille má novú skladbu Quarter Past Midnight, je prvým singlom z pripravovaného albumuAnglická kapela Bastille zverejnila skladbu Quarter Past Midnight. Novinka mala premiéru v BBC Radio 1 a je prvým singlom z očakávaného albumu skupiny. Jeho názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú ...Zdieľať
dan smith 676x500 BRATISLAVA 14. mája  - Anglická kapela Bastille zverejnila skladbu Quarter Past Midnight. Novinka mala premiéru v BBC Radio 1 a je prvým singlom z očakávaného albumu skupiny. Jeho názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú známe.
"Pieseň je o úniku, keď chcete, aby noc pokračovala a snažíte sa v nej z nejakého dôvodu stratiť. Chceli sme zachytiť ten pocit s drsným, špinavým a euforickým zvukom," povedal na margo skladby líder kapely Dan Smith pre britský magazín New Musical Express (NME). "Chceli sme vyskúšať niečo iné a nové," dodal.
 
 

Kapela Bastille

 

  • vznikla v roku 2010 v Londýne a okrem spomínaného Smitha ju tvoria aj Chris "Woody" Wood, William Farquarson a Kyle Simmons, pričom na turné ich sprevádza Charlie Barnes.

  • v marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka.

  • rovnaký úspech sa im podarilo dosiahnuť aj s druhou štúdiovkou Wild World (2016). Na konte majú tiež EP nahrávky Laura Palmer (2011) či Haunt (2013). Zatiaľ sa im podarilo získať napríklad BRIT Award pre nováčika roka 2013.


  •  

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kapela Bastille má novú skladbu Quarter Past Midnight, je prvým singlom z pripravovaného albumu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spisovateľ Ivan Habaj reťazí horúce témy do jedného príbehu
<< predchádzajúci článok
Kino Lumiére uvedie dokumenty z cyklu Prvá o významných Slovenkách

Kapela Bastille má novú skladbu Quarter Past Midnight, je prvým singlom z pripravovaného albumu - diskusné fórum čitateľov