Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2017

Kapské Mesto zasiahla mohutná zimná búrka, zahynulo osem ľudíAutomobil zasiahla obrovská vlna, ktorá udrela 7. júna 2017 do promenády v Kapskom meste (JAR) počas silnej búrky.Zdieľať
Automobil zasiahla obrovská vlna, ktorá udrela 7. júna 2017 do promenády v Kapskom meste (JAR) počas silnej búrky. Foto: TASR/AP
Kapské Mesto 7. júna (TASR) - Najmenej osem osôb zahynulo a tisícky ľudí museli utiecť zo svojich domov po tom, ako turisticky vyhľadávané Kapské Mesto v Juhoafrickej republike a jeho priľahlé oblasti zasiahla najhoršia zimná búrka za 30 rokov. S odvolaním sa na Juhoafrický meteorologický úrad to uviedla agentúra Reuters.


Medzi obeťami sú aj štyria ľudia, ktorí zomreli pri požiari spôsobenom bleskom.

Meteorológovia predpovedajú, že na niektorých miestach by malo napršať vyše 50 mm zrážok. Víchrica tiež rozbúri more, pričom vlny by mali siahať až do výšky 12 metrov, uvádza sa vo výstrahách Juhoafrického meteorologického úradu.

Povodne a prudké lejaky najviac postihli milióny ľudí žijúcich v slumových štvrtiach Kapského Mesta, ktoré iba nedávno sužovalo dlhodobé extrémne sucho.

"Pri nehodách spôsobených búrkou zatiaľ prišlo o život osem ľudí a ďalšie tisícky stratili o strechu nad hlavou," povedal hovorca vlády provincie Západné Kapsko James-Brent Styan.

Armáda, polícia a záchranárske služby sú v pohotovosti, aby pomohli pri evakuácii osôb v núdzi a poskytli im prístrešie a stravu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poisťovne testovali pripravenosť v prípade jadrovej havárie
<< predchádzajúci článok
Švédska vláda chce posilniť protiteroristické zákony

Kapské Mesto zasiahla mohutná zimná búrka, zahynulo osem ľudí - diskusné fórum čitateľov