Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2012

Kardinálovi Korcovi osobitné požehnal pápež

Zdieľať
kardinal jan chryzostom korec Kardinál Ján Chryzostom Korec na slávnostnej svätej omši, ktorá sa konala 28. apríla 2005 v Dóme sv. Martina pri príležitosti začiatku pontifikátu Svätého Otca Benedikta XVI.Foto: SITA/Peter HudecBRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) – Svätý Otec Benedikt XVI. poslal kardinálovi Jánovi Chryzostomovi Korcovi, ktorý leží vo Fakultnej nemocnici v Nitre po operačnom zákroku, prostredníctvom kardinála Jozefa Tomka svoje osobitné požehnanie.


Kardinál Korec je po operácii v umelom spánku, z ktorého ho podľa Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska postupne prebúdzajú.

Jeho zdravotný stav je stabilizovaný.

Na viacerých miestach v súčasnosti veriaci myslia na kardinála Korca v modlitbách, mnohí kňazi za neho obetujú sväté omše.

Kardinál Korec aj terajší stav prežíva v duchu hesla zakladateľa Spoločnosti Ježišovej svätého Ignáca z Loyoly, ktorej je členom od roku 1939 „Všetko na väčšiu česť a slávu Božiu!"

Minulú stredu ho navštívil nitriansky biskup Viliam Judák. Ten mu vyslúžil príslušné sviatosti, vrátane pomazania chorých.

Ján Chryzostom Korec je jedným z dvoch slovenských kardinálov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy v pondelok klesli, zlato posilnilo
<< predchádzajúci článok
Barack Obama a Vladimir Putin sa zhodli, chcú mier v Sýrii

Kardinálovi Korcovi osobitné požehnal pápež - diskusné fórum čitateľov

Kardinal Korec - vzor pre narod a cele ludstvo.19.6. 17:30:00