29. mája 2013

Karolína Schmiedlová dosiahla v Paríži životný úspech

Slovenská kvalifikantka Karolína Schmiedlová dosiahla zatiaľ životný úspech, značne nečakane zvíťazila v stredajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji ...

karolina schmiedlova PARÍŽ 29. mája (WEBNOVINY) - Slovenská kvalifikantka Karolína Schmiedlová dosiahla zatiaľ životný úspech, značne nečakane zvíťazila v stredajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži nad Belgičankou Yaninou Wickmayerovou za 121 minút 7:6 (5), 2:6, 6:2.

Milancom Martincom v rámci programu NTC trénersky vedená staršia zo sestier Schmiedlových (Kristína bude hrať vo francúzskej metropole medzi juniorkami) si v 2. kole zmeria sily s úspešnou zo súbežného stretnutia Jamie Hamptonová (USA) - Lucie Šafářová (ČR-25).

Už má istotu prémie 35 000 eur (v celej doterajšej kariére získala podľa databázy WTA 48 186 USD) a 160 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 150. mieste. Aj v prípade neúspechu medzi najlepšími 64 na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2013 sa k 10. júnu posunie približne na 120. - 125. pozíciu.

Osemnásťročná Košičanka "Kajka" Schmiedlová je debutantka v hlavnej singlovej súťaži na úrovni veľkej štvorky. V januári na melbournských Australian Open pri svojej celkovej premiére medzi seniorkami na Majors podľahla v 1. kole kvalifikácie srbskej reprezentantke Vesne Doloncovej dvakrát 1:6.

Fedcupová reprezentantka SR Anna Karolína Schmiedlová vlani bola vo finále juniorskej súťaže Roland Garros, nestačila v ňom na Nemku Anniku Beckovú. V roku 2011 medzi dievčatami prehrala už v 1. kole so Švédkou Ellen Allgurinovou, v sezóne 2010 neprešla kvalifikáciou junioriek. V apríli 2013 zaujala prienikom z kvalifikácie až do osemfinále hlavnej singlovej súťaže na podujatí pod hlavičkou WTA v poľských Katoviciach. Z turnajov na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) má na konte 7 singlových trofejí, 5. mája sa radovala na 25-tisícke v talianskej Civitavecchii.

Dvadsaťtriročná Wickmayerová, donedávna zverenkyňa Vladimíra Pláteníka, sa nachádza na 41. pozícii v počítačovom poradí, už bola aj na 12. mieste. Semifinalistka newyorských US Open 2009 je víťazka 3 turnajov WTA.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 7:6 (5), 2:6, 6:2 za 121 minút (50, 30, 41)