Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. septembra 2006

Karzaj a Mušarráf vyzvatí, aby skončili vzájomnú slovnú vojnuAmerický prezident George W. Bush vyzval v stredu prezidentov Pakistanu a Afganistanu, aby ukončili vzájomnú slovnú vojnu a zjednotili sa za americkej pomoci v boji proti spoločnej hrozbe islamských ...Zdieľať

WASHINGTON 28. septembra (WEBNOVINY) - Americký prezident George W. Bush vyzval v stredu prezidentov Pakistanu a Afganistanu, aby ukončili vzájomnú slovnú vojnu a zjednotili sa za americkej pomoci v boji proti spoločnej hrozbe islamských "extrémistov a radikálov." Afganského lídra Hámida Karzaja a najvyššieho pakistanského predstaviteľa Párviza Mušarráfa zároveň označil za svojich osobných priateľov a silné opory vo vojne proti terorizmu.

"Pred nami je množstvo výziev. Všetci musíme chrániť naše krajiny. Zároveň však všetci musíme pracovať na tom, aby sa svet stal sľubnejším miestom," povedal Bush s oboma predstaviteľmi po boku na krátkom tlačovom brífingu. Karzaj a Mušarráf vedú slovnú vojnu a vzájomne sa obviňujú z nedostatočného postupu voči extrémistom. Karzaj v stredu v televízii CNN obvinil Pakistan, že "vôbec nerobí dosť" proti islamským školám učiteľov, ktorí "cvičia extrémistov plných nenávisti voči ostatnému svetu." Opäť obvinil Pakistan, že vodca Talibanu mullá Umar sa skrýva na jeho území.

Mušarráf v utorok v rozhovore pre kanadskú televíznu spoločnosť CBS obvinil afganského prezidenta, že "sa zaujíma skôr o seba ako o samotný Afganistan." "Mali by sme spolupracovať, ale obávam sa, že nie je v ničom čestný," povedal Mušarráf. Všetci traja predstavitelia mali prediskutovať kontroverznú dohodu medzi Pakistanom a kmeňovými vodcami v odľahlých oblastiach, kde by sa mohol skrývať Usáma bin Ládin.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Indonézii zaznamenali 52. obeť vtáčej chrípky
<< predchádzajúci článok
Rukojemnícka dráma na škole sa skončila smrťou útočníka