Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2009

Karzaj zostáva favoritom prezidentských voliebFavoritom augustových prezidentských volieb v Afganistane stále zostáva súčasný prezident Hámid Karzaj. Po sčítaní 95 percent hlasov volilo Karzaja 54, 3 percenta občanov. Jeho súper Abdulláh ...Zdieľať
KÁBUL 12. septembra (WEBNOVINY) - Favoritom augustových prezidentských volieb v Afganistane stále zostáva súčasný prezident Hámid Karzaj. Po sčítaní 95 percent hlasov volilo Karzaja 54, 3 percenta občanov. Jeho súper Abdulláh Abdulláh získal len 28,1 percenta hlasov. V sobotu o tom informovala afganská Nezávislá volebná komisia. Karzajovi sa tak zrejme podarí získať nadpolovičnú väčšinu hlasov a predísť tak ďalšiemu meraniu síl s Abdulláhom v druhom kole volieb.


Komisia pre volebné sťažnosti, ktorá funguje pod patronátom OSN, však upozorňuje, že zároveň so sčítavaním posledných hlasov prebieha aj preverovanie hlasovania vo volebných miestnostiach, na ktoré komisia eviduje sťažnosti pre údajné manipulácie.

Konečné výsledky by mali byť zverejnené až koncom septembra, po tom, ako preveria všetky sťažnosti a prerátajú sporné hlasy.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kašmíre vybuchla bomba, najmenej štyria mŕtvi
<< predchádzajúci článok
Krach SkyEurope nás negatívne zasiahol, tvrdí riaditeľ Aquacity

Karzaj zostáva favoritom prezidentských volieb - diskusné fórum čitateľov