27. júna 2008

Katriňák v etape piaty, ale na prahu celkového triumfu

Slovenský reprezentant Jaroslav Katriňák síce obsadil v piatkovej 15. etape Rely Transorientale 2008 z Petrohradu do Pekingu, ktorá viedla z Bajan Hotu do Hot Hotu až 5. miesto, ale ak sa nestane nič ...

HOT HOT 27. júna (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Jaroslav Katriňák síce obsadil v piatkovej 15. etape Rely Transorientale 2008 z Petrohradu do Pekingu, ktorá viedla z Bajan Hotu do Hot Hotu až 5. miesto, ale ak sa nestane nič mimoriadne, v sobotu ho vyhlásia za víťaza súťaže motocyklistov na premiérovom ročníku tejto náročnej súťaže vedúcej cez Rusko, Kazachstan a Čínu. V záverečnej 16. etape totiž už nie je nijaký meraný úsek a Katriňákovi stačí dôjsť do cieľa pri Čínskom múre asi 80 km od Pekingu. Štyridsaťdvaročný Martinčan vyhral na trase medzi Petrohradom a Pekingom, ktorá podľa pôvodného itineráru mala merať 10 722 km, dovedna až šesť etáp. Pätnástu etapu Rely Transorientale z Bajan Hotu do Hot Hotu, ktorá merala 740 km a jazdci v nej absolvovali 121 km rýchlostných skúšok, vyhral Alexej Kolomycyn z Ruska na KTM pred dvojicou Talianov Fabrizio Mugnaioli - Marco Borsi. Katriňák zaostal za víťazom o necelých osem minút, ale celkovo vedie pred Palom Andersom Ullevalsetterom z Nórska takmer o 26 minút. Výsledky - Rely Transorientale 2008: Poradie v 15. etape (dĺžka 740 km, meraný úsek 121 km) - motocykle: 1. Alexej Kolomycyn (Rus./KTM) 2:48:35 h, 2. Fabrizio Mugnaioli (Tal./KTM) 2:50:11, 3. Marco Borsi (Tal./KTM) 2:51:52,... 5. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) 2:56:09. Poradie po 15. etape - motocykle: 1. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) 36:38:24 h, 2. Pal Anders Ullevalsetter (Nór./KTM) 37:04:06, 3. Alexej Kolymycyn (Rus./KTM) 38:22:44 h SITA