Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. februára 2013

Kaufland sťahuje nebezpečné poľské masloV popradskej prevádzke spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s. kontrolóri objavili maslo s nepovolenými prídavnými látkami. Ako ďalej informuje Štátna veterinárna a potravinová ...Zdieľať
poslkemaslo BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) - V popradskej prevádzke spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s. kontrolóri objavili maslo s nepovolenými prídavnými látkami.


Ako ďalej informuje Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS), išlo o 100-gramové balenie výrobku s názvom "Maslo s troj-štvrtinovým množstvom tuku" s dátumom spotreby 10. februára.

Výrobcom je spoločnosť P.H.U. JAGR Jan Grabinski. Maslo podľa zistení veterinárov obsahovalo emulgátory E 471, E 322 (sójový lecitín), E 472 c a konzervačnú látku E 202.

Tieto zložky nie sú podľa slovenskej a európskej legislatívy v danej potravine povolené. ŠVPS vo veci začne správne konanie. "Uvedený výrobok sme stiahli z predaja a zákazníci ho môžu vrátiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland s akýmkoľvek dátumom spotreby, bude im vrátená plná cena," uviedla Erika Pfundtnerová z marketingového oddelenia spoločnosti Kaufland SR. Zároveň dodala, že voči dodávateľovi bude Kaufland postupovať v zmysle zmluvy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladík zabil nožom matku a vyskočil zo siedmeho poschodia
<< predchádzajúci článok
Každý tretí Slovák priznáva, že je mesačne v mínuse