03. februára 2019

Kaufland Winter Classic Games 2019: HKM Zvolen v derby tesne zvíťazil nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica (foto)

Na Štadióne VŠC Dukla Banská Bystrica sa v nedeľu hral premiérový zápas Tipsport ligy pod holým, v ktorom domáci tím HC ’05 iClinic Banská Bystrica tesne prehral 2:3 s regionálnym rivalom HKM Zvolen.

Zľava: Tomáš Zigo z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a Milchal Chovan z HKM Zvolen počas hokejového zápasu 40. kola Tipsport ligy medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen v rámci podujatia Kaufland Winter Classic Games 2019 pod holým nebom na štadióne VŠC Dukla na banskobystrických Štiavničkách. Banská Bystrica, 3. február 2019.Foto: SITA/Peter Rusko

Zverenci Andreja Podkonického si vďaka tomuto triumfu v prestížnom derby udržali líderskú pozíciu v ligovej tabuľke.

Zvolenčania viedli 3:0

V mimoriadne náročných podmienkach a za pretrvávajúceho dažďa otvoril skóre stretnutia už vo 4. minúte Michal Chovan. V polovici prvej tretiny už „bryndziari“ viedli o dva góly, keď sa presadil Rastislav Špirko.

Aj do prostrednej časti hry vstúpili lepšie Zvolenčania, ktorí vďaka presnému zásahu Kanaďana Garretta Mitchella odskočili už na rozdiel troch gólov. Domácim hokejistom sa po prvý raz podarilo skórovať až v 33. minúte zásluhou Guillaume Asselina.

V tretej tretine ešte znížil na rozdiel jediného gólu Marek Bartánus, Zvolenčania si však dôležité víťazstvo postrážili.

Tipsportligový zápas pod holým nebom v rámci Kaufland Winter Classic Games 2019 medzi HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen. Banská Bystrica, 3. február 2019.

Súboj legiend pre Tipsport tím

V rámci podujatia Kaufland Winter Classic Games 2019 sa už v sobotu uskutočnil Súboj legiend, v ktorom Tipsport tím zdolal svojho súpera Kaufland tím v pomere 23:21. Na klzisku proti sebe za jednotlivé tímy nastúpili štyria korčuliari. Najlepším strelcom exhibičného podujatia sa stal legendárny Miroslav Šatan so 4 gólmi.

Do konečného skóre sa rátali aj výsledky zo šiestich súťaží zručností, ktoré sa konali počas prestávok medzi tretinami (nájazdy trojíc, súťaž o najtvrdšiu strelu, streľbu ponad zaparkované automobily, samostatné nájazdy, streľbu na terče a dokonca aj streľbu zo strechy priľahlej budovy).

Zaujímavosťou je, že útočník Tomáš Surový absolvuje počas víkendu hneď dva štarty. Predstavil sa v Súboji legiend bude aj v zostave „baranov“ si zahrá v ligovom zápase v drese Banskej Bystrice.

Zľava: Martin Nemčík z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a Milan Kytnár z HKM Zvolen, Tomáš Zigo z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a Petr Obdržálek z HKM Zvolen počas hokejového zápasu 40. kola Tipsport ligy medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen v rámci podujatia Kaufland Winter Classic Games 2019 pod holým nebom na štadióne VŠC Dukla na banskobystrických Štiavničkách. Banská Bystrica, 3. február 2019.Foto: SITA/Peter Rusko

Kaufland Winter Classic Games 2019 – Tipsport liga (40. kolo)

• Štadión VŠC Dukla Banská Bystrica (Štiavničky)

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen  2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

• hralo sa od 14.00

3:49 – 0:1 M. Chovan
10:40 – 0:2 R. Špirko (M. Andrisík, P. Šišovský)

15:43 S. Petráš – 2 min. (krosček)
17:06 M. Bartánus – 2 min. (napadnutie zozadu)
19:39 J. Southorn – 2 min. (nedovolené bránenie)
25:09 S. Petráš – 2 min. (hrubosť)
25:09 I. Ďatelinka – 2 min. (hrubosť)
28:58 S. Petráš – 2 min. (nedovolené bránenie)
37:29 B. Kubka – 2 min. (napadnutie)
47:02 K. Sloboda – 2 min. (hákovanie)
48:14 G. Mitchell – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
55:46 P. Ulrych – 10 min. (osobný trest – nešportové správanie)
57:24 M. Pöyhönen – 2 min. (krosček)

strely na bránu: 37:25, vylúčenia: 6:6 na 2 min., navyše: P. Ulrych (Zvolen) – 10 min. osobný trest (nešportové správanie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: P. Jonák, P. Lokšík – R. Gajan, M. Smrek, 7500 divákov

Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Lunter, Higgs, M. Bartánus – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Matoušek – Češík
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško – Handlovský, Špirko, Zuzin – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen