Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2010

Každý piaty prepustený väzeň sa pridá k teroristomČoraz viac väzňov prepustených z amerického väzenia Guantánamo na Kube sa po získaní slobody opäť pridáva k teroristickým skupinám, uviedol americký predstaviteľ s odvolaním sa na najnovšie ...Zdieľať
VIEDEŇ 7. januára (WEBNOVINY) - Čoraz viac väzňov prepustených z amerického väzenia Guantánamo na Kube sa po získaní slobody opäť pridáva k teroristickým skupinám, uviedol americký predstaviteľ s odvolaním sa na najnovšie vládne štatistiky vo Washingtone. Potvrdila to vo štvrtok aj spravodajská agentúra Bloomberg.


Počet bývalých väzňov z Guantánama, ktorí po prepustení znova kontaktovali teroristické skupiny alebo sa k nim pridali, sa zvýšil na 20 percent. Správa z apríla 2008 hovorila o 14 percentách.

Percentuálny nárast teroristov z tábora na Kube sťažuje americkému prezidentovi jeho plány Gauntánamo zatvoriť, uviedol americký bezpečnostný poradca. "Nik nemôže byť zodpovedný za prepustenie človeka, ktorý po získaní slobody opäť zabíja Američanov," povedal Dan Baman, riaditeľ Centra pre štúdium mieru a bezpečnosti na univerzite Georgetown vo Washington.

Prezident Obama plánoval uzatvoriť väzenské zariadenie Guantánamo v januári 2010, tento termín je však už nereálny. V Guantáname sa stále nachádza vyše 200 väzňov, prepusteniu alebo premiestneniu mnohých bráni neochota tretích krajín prijať ich.

Uviedla webová stránka rakúskej televíznej stanice ORF.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBS navrhuje reformu riadenia verejných financií
<< predchádzajúci článok
Podľa ČESMAD-u niektorí dopravcovia platia viac