Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2011

KDH a SaS si vysvetlili vzájomné vzťahyČlenovia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) si vysvetlili nezhody, ktoré ...Zdieľať
bez nazvu Zľava: Predseda KDH Ján Figeľ a predseda SAS Richard SulíkFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Členovia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) si vysvetlili nezhody, ktoré vznikli počas ostatnej 18. schôdze parlamentu. Kresťanskí demokrati vtedy nepodporili novely SaS o pohrebníctve, ani návrh na presadenie striedavej starostlivosti rodičov o deti. Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) pred týždňom tvrdil, že KDH sa správa nehorázne, predseda parlamentu a líder SaS Richard Sulík dnes hovorí, že vzťahy sú dobré.


"Ja sa s tou reakciou (Galka-pozn. SITA) do určitej miery stotožňujem, ale nemyslím si, že má to zmysel ďalej komentovať a prilievať olej do ohňa. My sme si to s kolegovcami z KDH vysvetlili (...) kto mal na koho ťažké srdce. Môžem len potvrdiť, že tie vzťahy sú dobré," povedal Sulík. Aj Sulík po hlasovaní o striedavej starostlivosti povedal, že KDH nekorektne porušilo dohodu, pretože tomuto kroku pôvodne kresťanskí demokrati prisľúbili podporu.

Martin Fronc z KDH pre agentúru SITA povedal, že pri hlasovaní o novele zákona o pohrebníctve došlo k chybe po zmätočných pokynoch pri hlasovaní. Pripustil, že pri presadzovaní striedavej starostlivosti na oboch stranách vzniklo nedorozumenie. "Keď nikto nevyslovil námietku, neznamená to nevyhnutne podporu," povedal s tým, že liberálmi navrhovaná zmena nie je obsiahnutá v programovom vyhlásení vlády.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uplynulý týždeň na stredoeurópskych akciových trhoch
<< predchádzajúci článok
Banky vydali asi 20-tisíc Bratislavských mestských kariet

KDH a SaS si vysvetlili vzájomné vzťahy - diskusné fórum čitateľov