Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. septembra 2019

Kelly Craftová zložila prísahu ako nová veľvyslankyňa USA pri OSNKelly Craftová, archívna snímka.Zdieľať
Kelly Craftová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 11. septembra (TASR) - Kelly Craftová zložila v utorok vo Washingtone prísahu ako nová veľvyslankyňa Spojených štátov pri Organizácii Spojených národov. Stalo sa tak po tom, ako bola táto pozícia osem mesiacov neobsadená. Informovala o tom agentúra DPA.


Craftovú ako novú veľvyslankyňu Spojených štátov pri OSN ešte predtým v utorok pomerom hlasov 56 ku 38 opätovne po druhý raz potvrdil americký Senát.

Prvou úlohou Craftovej v danej funkcii bude pripraviť pôdu pre príhovor amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý by mal o dva týždne rečniť na výročnom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN (VZ OSN).

Nomináciu Craftovej, ktorá od konca októbra 2017 pôsobila ako veľvyslankyňa USA v Kanade, oznámil Trump neoficiálne ešte vo februári s tým, že by vo funkcii mala nahradiť Nikki Haleyovú. Tá zo svojho postu odišla na vlastnú žiadosť k 31. decembru 2018.

Craftová bola veľvyslankyňou USA v Kanade v čase, keď sa vzťahy medzi oboma krajinami prudko zhoršili. Prezident Trump totiž vlani označil kanadského premiéra Justina Trudeaua za slabého a nečestného.

Nominácia Craftovej je podľa DPA časťou verejnosti vnímaná kontroverzne, keďže nová veľvyslankyňa - dlhoročná aktivistka Republikánskej strany zo štátu Kentucky - darovala spolu s manželom milióny dolárov na Trumpovu predvolebnú kampaň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TASR ponúkne spravodajstvo zo schôdze premiérov V4 a západného Balkánu
<< predchádzajúci článok
Augustové dodávky Boeingu klesli medziročne o 72 %

Kelly Craftová zložila prísahu ako nová veľvyslankyňa USA pri OSN - diskusné fórum čitateľov