Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

15. januára 2007

Kia Motors chce dosiahnuť nárast predaja v Južnej Kórei o 20 %Druhá najväčšia juhokórejská automobilka Kia Motors chce v tomto roku dosiahnuť 20-percentný nárast domáceho predaja. V pondelok informovala, že by sa tak malo stať vďaka agresívnemu marketingu a ...Zdieľať

SOUL 15. januára (WEBNOVINY) - Druhá najväčšia juhokórejská automobilka Kia Motors chce v tomto roku dosiahnuť 20-percentný nárast domáceho predaja. V pondelok informovala, že by sa tak malo stať vďaka agresívnemu marketingu a predaju nového športového úžitkového vozidla. Spoločnosť vo svojom vyhlásení ďalej uviedla, že v roku 2007 plánuje predať v Južnej Kórei 324 tis. kusov vozidiel v porovnaní s 270 597 automobilmi za minulý rok. Minuloročný predaj vozidiel v Južnej Kórei sa zvýšil oproti roku 2005 iba o 1,5 %. Začiatkom tohto mesiaca automobilka informovala, že celkovo plánuje v roku 2007 predať 1,54 mil. kusov vozidiel, čo predstavuje oproti minulému roku zvýšenie o 22,1 %.

Spoločnosť Kia pôsobí aj v SR. Slovenský závod Kia Motors pri Žiline v decembri 2006 spustil sériovú výrobu päťdverového modelu cee’d. V tomto roku sa do sériovej výroby postupne zaradia aj modely Sportage SUV, cee’d kombi a trojdverový hatchback cee’d a výroba automobilov má dosiahnuť 150 tisíc kusov. Nábeh na plnú výrobnú kapacitu 300 tis. kusov je naplánovaný na rok 2010.

SITA/Reuter© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jennifer Hudson získala cenu na festivale v Palm Springs
<< predchádzajúci článok
Spúšťajú nový systém evidencie áut, zmenia sa úradné hodiny

Kia Motors chce dosiahnuť nárast predaja v Južnej Kórei o 20 % - diskusné fórum čitateľov