24hod.sk    Šport    Tenis

08. septembra 2005

Kiefer postrašil, Federer však žije

Nemec Nicolas Kiefer (38) pripravil Rogerovi Federerovi nemalé problémy. Svetová jednotka napriek tomu prežila a po vyše troch hodinách 6:4, 6:7 (3:7), 6:3, 6:4 si zabezpečila miesto medzi poslednou osmičkou na US Open.

Napriek šťastnejšiemu koncu to rozhodne nebol Federerov deň. Švajčiar nezvykle veľa a školácky chybil, v prvom sete otočil z 0:2 a 0:30, keď mu do kariet zahral aj fakt, že len 36 percent Kieferových prvých servisov skončilo vo dvorci. V druhom sete Kiefer zabojoval a v tajbrejku vyrovnal. Federer stratil po siedmich odohraných zápasoch na turnaji veľkej štvorky set. ,,Rátal som s najhorším. Som rád, že som stratil len set,’’ priznal po zápase šťastný víťaz. V niečom si však Švajčiar napriek nie príliš oslňujúcemu výkonu zlepšil štatistiky: od svojej prehry v semifinále Australian Open
od Safina ťahá na tvrdom povrchu šnúru 32 vyhratých zápasov, a tým sa v historickom rebríčku dostal na druhé miesto pred Ivana Lendla. Pokiaľ by vyhral v New Yorku, môže prekonať aj rekordéra Peta Samprasa.
Vo svojom desiatom grandslamovom štvrťfinále čaká Bazilejčana jedenásty nasadený David Nalbandian z Argentíny, ktorý zdolal  Davida Sanguinettiho.