Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2009

Kim Čong-il má údajne rakovinu pankreasuSeverokórejský líder Kim Čong-il má podľa juhokórejských médií rakovinu pankreasu. Ako v pondelok informoval televízny kanál YTN, 67-ročnému Kimovi diagnostikovali rakovinu približne v tom čase, keď v ...Zdieľať
SOUL 13. júla (WEBNOVINY) - Severokórejský líder Kim Čong-il má podľa juhokórejských médií rakovinu pankreasu. Ako v pondelok informoval televízny kanál YTN, 67-ročnému Kimovi diagnostikovali rakovinu približne v tom čase, keď v auguste minulého roku utrpel porážku. Televízia sa odvoláva na nemenované zdroje z tajných služieb Južnej Kórey a Číny.


Zdravotný stav prezidenta KĽDR je zdrojom špekulácií od augusta minulého roku. Severokórejská televízia zverejnila jeho prvé zábery až v apríli počas ustanovujúcej schôdze nového parlamentu. Kim vyzeral pochudnutý. Na záberoch odvysielaných túto stredu vyzeral ešte prepadnutejší, mierne kríval a bolo vidieť, že na tom zdravotne nie je práve najlepšie. Práve pre Kimov zdravotný stav sa začalo hovoriť aj o jeho možnom nástupcovi, ktorým by sa mal stať jeho najmladší syn Kim Čong-un.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pád rozostavaného mosta v Naí Dillí si vyžiadal šesť obetí
<< predchádzajúci článok
Britská vláda čelí kritike za vysoký počet obetí v Afganistane

Kim Čong-il má údajne rakovinu pankreasu - diskusné fórum čitateľov